۱۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

استفاده دی پی ورلد از گنتری کرین‌های کنترل از راه دور

دی پی ورلد برای اولین بار در ترکیه از گنتری کرین‌های کنترل از راه دور برای تخلیه و بارگیری کشتی‌ها استفاده می‌کند.
کد خبر: ۹۶۳۳۰

استفاده دی پی ورلد از گنتری کرین‌های کنترل از راه دور


به گزارش مانا، بر‌اساس بیانیه DP World بندر Yarimca اولین بندر در ترکیه خواهد بود که از جرثقیل‌های کنترل از راه دور برای عملیات تخلیه و بارگیری کشتیها و چیدمان کانتینرها در اسکله‌ها و محوطه‌های تحت راهبری خود استفاده می‌کند.

 این تغییر بخشی از ابتکاری است که منجر به کاهش قابل توجه تصادفات در محل کار می‌شود.
 بر‌اساس گزارش DP World در سال ۲۰۲۲ میلادی به نظر می‌رسد که با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۵ میلیون دلاری در رابطه با پیاده‌سازی شیوه‌های توسعه ایمنی و ارتقاء تجهیزات، خطر بروز آسیب را تا ۴۰ درصد در سراسر مجموعه‌های تحت راهبری خود در اروپا کاهش داده است.
هشت دستگاه گنتری‌کرین کنترل از راه دور و هشت دستگاه جرثقیل دروازه ای برقی محوطه‌ای کنترل از راه دور به عنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی پیشگامانه برای بهبود ایمنی بندر نصب شدند.
 گنتری کرین‌های نصب شده روی اسکله مجهز به سنسورهای هشدار برخورد هستند که از تصادف جرثقیل‌ها با یکدیگر جلوگیری و درجه حفاظت بیشتری را برای کارکنان بندر ایجاد می‌کنند.
 استفاده از جرثقیل‌های کنترل از راه دور باعث کاهش تعداد عابران پیاده در محوطه ترمینال شده و از ازدحام بی مورد نیری انسانی در محدوده‌های عملیاتی کاسته است.
 یکی دیگر از نتایج این ابتکار این است که تمامی کارکنانی که قصد ورود به بندر را دارند، از رانندگان کامیون گرفته تا بازدیدکنندگان، باید در یک برنامه آموزشی HSSE شرکت کرده و پس از اتمام گواهینامه دریافت کنند.
منبع:container-news.com

ارسال نظرات
آخرین اخبار