۱۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مدیرکل بنادر استان بوشهر:

۱۵ میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تخلیه و بارگیری ۱۵ میلیون تن کالا نفتی و غیرنفتی در بنادر استان در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان تخلیه و بارگیری کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش بیش از ۷.۸ درصدی داشته است.
کد خبر: ۹۶۳۲۷

 

۱۵ میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد
به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی‌نسب  با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال میزان تخلیه و بارگیری کالای غیرنفتی در بنادر استان بوشهر با ۸.۷ درصد رشد به دو میلیون و ۶۷۶ هزار تن رسید اظهار داشت: این میزانسا کالا نسبت به مدت مشابه ل قبل ۳۰۵ تن رشد داشته است.

وی افزود: در سه ماهه امسال در شاخص کالای نفتی نیز ۱۳ میلیون و ۲۵ هزار تن کالا در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷.۸  درصد افزایش یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در شاخص ترانزیت کالا‌های نفتی نیز از طریق بنادر استان بوشهر با رشد ۱۰۰ درصدی پنج هزار و ۴۳۴ تن کالا به خارج از کشور ترانزیت شده است.

شکیبی‌نسب یادآور شد: در حمل‌و‌نقل کانتینری نیز در سه ماهه امسال ۳۹ هزار و ۵۲۷ تی‌ای یو کانتینر در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده است.

وی یادآور شد: در مدت یاد شده آمار تردد شناور‌های ورودی به بنادر استان بوشهر یک‌هزار و ۷۵۶ شناور گزارش شده که از این میزان یک‌هزار و ۱۷۸ شناور زیر یک‌هزار تن و مابقی بالای یک‌هزار تن بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: در سه ماهه امسال همچنین یک هزار و ۵۹۴ شناور از بنادر استان بوشهر خارج شده که از این شمار یک‌هزار و ۶۲ شناور زیر یک هزار تن و مابقی بیش از یک‌هزار تن بوده است.

وی افزود: در سه ماه امسال مجموع ۶۴ هزار و ۴۹۴ مسافر در بین بنادر استان بوشهر جابه‌جا شدند که در مقایسه با سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار