۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹
بررسی آمار تخلیه‌وبارگیری بنادر کشور طی سه ماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد؛

تخلیه و بارگیری ۵۳میلیون تن کالا در بنادر کشور طی سه ماهه نخست امسال

تخلیه و بارگیری ۵۳میلیون تن کالا در بنادر کشور طی سه ماهه نخست امسال
میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی سه ماهه نخست سال جاری، معادل ۵۳ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۱۴۸ تُن اعلام شد.
کد خبر: ۹۶۲۸۳
به گزارش مانا، میزان تخلیه کالاهای نفتی تا پایان سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی، معادل شش میلیون و ۵۶۱ هزار و ۸۲۰ تُن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی معادل ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۲۲۷ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۱۷ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۴۷ تن اعلام شد .
بارگیری کالاها
میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی سه ماهه نخست سال جاری، معادل ۱۷ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۲۷۵ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۱۷ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۸۲۶ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۳۵ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۱۰۱ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد ۳ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است؛ همچنین میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی طی مدت مذکور نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.
تخلیه و بارگیری کالا
جمع تخلیه‌و‌بارگیری کالاهای نفتی طی سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲، معادل ۲۴ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۹۵ تن و جمع تخلیه‌و‌بارگیری کالاهای غیرنفتی ۲۸ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۵۳ تن بوده؛ همچنین مجموع تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۵۳ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۱۴۸ تن بوده که حاکی از رشد ۷ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای غیر نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
عملیات کانتینری
تخلیه‌و‌بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز طی سه ماه نخست امسال، معادل ۶۴۶ هزار و ۲۱۱ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۶۱۵ هزار و ۵۱۷ TEU طی مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد.
 
 
ارسال نظرات
آخرین اخبار