mana.ir

کد خبر: ۹۶۰۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
رئیس اداره بندر و دریانوردی دیّر خبر داد:

رشد ۱۰۰ درصدی ترانزیت کالا از بندر دیّر

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر گفت: از ابتدای امسال تاکنون میزان ترانزیت کالا از بندر دیّر ۱۰۰ درصد رشد پیدا کرده است.

رشد ۱۰۰ درصدی ترانزیت کالا از بندر دیّر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، راحله پورمحمد در جریان بازدید معاون اقتصادی وزیر کشور از بندر دیر با بیان اینکه طرح‌های زیرساختی در بندر دیّر اجرایی شده است اظهار داشت: پروژه احداث ۴ پست اسکله رمپ از آبان سال گذشته عملیاتی شده و اکنون با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است.

وی از افتتاح ۵۰ درصد این پروژه‌ها در سال جاری خبر داد و بیان کرد: از مجموع این ۴ پست اسکله رمپ بندر دیّر ۲ اسکله آن در هفته دولت امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیّر یادآور شد: اجرای پروژه محوطه سازی به مساحت سه هکتار از پروژه‌های ارزشمند بندر دیّر است که در تسهیل فعالیت‌های تخلیه و بارگیری نقش قابل توجهی ایفا کرده است.

پورمحمد از افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت کالا در دو ماه نخست امسال از بندر دیّر خبر داد و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون میزان ترانزیت کالا از بندر دیّر ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در دو ماهه امسال همچنین ۴۳ هزار و ۷۴۶ تُن کالا در بندر دیّر تخلیه و بارگیری شد که با توسعه زیرساخت‌ها انتظار می‌رود تا پایان سال شاهد رشد قابل توجه میزان تخلیه و بارگیری در مقایسه با سال ۱۴۰۱ باشیم.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیّر تصریح کرد: در این بندر به عنوان کانون صادرات به کشور قطر تسهیلات ویژه‌ای برای تجار و بازرگانان پیش‌بینی شده است که امیدواریم در سایه این حمایت شاهد ارتقا روزافزون عملکرد بندر دیّر باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین