۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰

استقبال بندر پورتسموث بریتانیا از بزرگترین کشتی کروز خود

بندر بین‌المللی پورتسموث از بزرگترین کشتی کروز خود به نام «ماین شیف ۳» استقبال کرد.
کد خبر: ۹۶۰۳۰

استقبال بندر پورتسموث بریتانیا از بزرگترین کشتی کروز خود

به گزارش گروه بین­‌الملل مانا به نقل از فلت­مون؛ روز گذشته، بندر بین‌المللی پورتسموث در جنوب انگلستان از بزرگترین کشتی کروز خود به نام «ماین شیف ۳» استقبال کرد.

این بندر با استقبال از بزرگترین کشتی کروز تا به امروز، بیش از هر زمان دیگری از سفر‌های دریایی استقبال می ­کند.

پیش از این، این رکورد در اختیار کشتی «SCARLET LADY»، شرکت ویرجین وویج بود. یک کشتی ۲۷۷ متری که در سال ۲۰۲۱ میلادی در پورتسموث استقبال شد.

«ماین شیف ۳» که توسط شرکت TUI Cruises اداره می‌شود، ۹۹ هزار و پانصد و سی­ وشش تُن وزن دارد و ۲۹۳ متر نیز طول کشتی است. این کشتی دارای هتلی برای اقامت دو هزار و پانصد مسافر و حدوداً هزار خدمه خود است.

بندر بین‌المللی پورتسموث در جنوب انگلیس به طور پیوسته در تجارت کشتی‌های تجاری و فعالیت­‌های نظامی در حال رشد بوده است، اما اخیراً با ورود بزرگترین کشتی تفریحی که تا‌کنون به این بندر وارد شده و تعداد فزاینده‌­ای از کشتی­‌های تفریحی گامی بسیار مهم را در حوزه مسافربری برداشت. این اقدام توانایی بندر را در میزبانی از طیف گسترده‌تر و متنوع‌تری از کشتی‌ها نشان می‌دهد.

استقبال بندر پورتسموث بریتانیا از بزرگترین کشتی کروز خود

انتظار می‌­رود از خطوط کروز قابل توجهی از جمله؛ سابورن کروز، سیلورسیا کروز، وایکینگ کروز، اوشیانیا کروز، آئیدا کروز و هاپاگ-لوید کروز به همراه دیگر شرکت­های مطرح دنیا در حوزه مسافربری در پورتسموث استقبال شود.

گفتنی است؛ کشتی حاضر قرار است بعد از رونمایی در پورتسموث به سمت بنادر اسکاتلند، انگلستان و ایرلند برای رسیدن به مقصد نهایی برمرهاون راهی سفر شود.

این بندر قرار است تنها در سال ۲۰۲۳ میلادی، از ۷۵ کشتی­ کروز استقبال نماید.

ارسال نظرات
آخرین اخبار