mana.ir

کد خبر: ۹۵۹۷۵ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

شهر‌های مولد در کنار سواحل استان بوشهر با رویکرد آبزی پروری ایجاد می‌شود

استاندار بوشهر از طراحی و ساخت شهرهای مولد در کنار سواحل استان با رویکرد آبزی پروری خبر داد و گفت: این شهرها که نقش مهمی در تولید، اشتغال و صادرات دارد با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران وارد فاز عملیاتی می‌شود.

شهر‌های مولد در کنار سواحل استان بوشهر با رویکرد آبزی پروری ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، احمد محمدی‌زاده در نشست بررسی طرح‌های پرورش ماهی و میگو، یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر را پرورش آبزیان دانست و اظهار داشت: اکنون طرح‌های مهم پرورش آبزیان در بخش‌های مختلف از جمله میگو، ماهی و جلبک اجرایی شده است.

وی بوشهر را قطب تولید میگو پرورشی در کشور دانست و افزود: هدف‌گذاری امسال تولید بیش از ۴۴ هزار تُن میگو پرورشی است که در این راستا افزایش بهره‌وری در میزان تولید در هر هکتار مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

استاندار بوشهر از ایجاد شهر‌های مولد ساحلی با رویکرد آبزی پروری خبر داد و اظهار داشت: نخستین شهر مولّد در سفر استانی رئیس جمهور بین دلوار تا بوشهر وارد برنامه عملیاتی شد و اکنون مشاور در این اراضی در حال طراحی است.

محمدی‌زاده اجرایی شدن شهر‌های مولّد را از سیاست‌های دولت دانست و اضافه کرد: چند شهر مولّد در استان بوشهر طراحی و اجرایی می‌شود که رویکرد این شهر‌ها آبزی پروری، پرورش ماهی و میگو است.

وی در ادامه افزود: شهر‌های مولّد آبزی پروری نیاز به تولید بچه ماهی دارد و باید ظرفیت تولید بچه ماهی پرورشی در استان بوشهر افزایش یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین