mana.ir

کد خبر: ۹۵۷۹۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲

جزئیات تونل زیردریایی بین ایران و قطر

بحث احداث تونل میان قطر تا ایران به مقصد بندر دیّر می‌تواند رشد تجاری و فرهنگی قابل توجهی میزان دو کشور داشته باشد. به‌خصوص پس از توافق ایران و با عربستان که منجر به گشایش روابط با دیگر کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز شده است و می‌تواند به تکمیل طرح‌های تجاری و زیربنایی میان دو کشور بینجامد. اما گویا هنوز اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است.

جزئیات تونل زیردریایی بین ایران و قطر

به گزارش مانا، عضو اتاق بازرگانی ایران و قطر، درباره احداث تونل میان ایران و قطر گفت: این تونل یک بحث خیلی قدیمی است و در مقاطع مختلف زنده شده است، منتهی تا جاییکه من اطلاع دارم هیچ گامی برای آن برداشته نشده است و تاکنون عملیات خاصی صورت نگرفته است. اگرچه این تونل اتفاق بسیار مهمی است و می‌تواند بر روابط ایران با منطقه تاثیر بگذارد. تا شش ماه پیش هم هیچ گامی برنداشته بودند. بخش خصوصی حداقل در این زمینه بی‌خبر است.

 عدنان موسی پور افزود: متولی این اقدام دو دولت ایران و قطر خواهند بود که باید در اجرا این پروژه سرمایه‌گذاری کنند و بخش خصوصی دخالتی در آن دارد.

وی درباره افزایش میزان تبادلات تجاری ایران و قطر و فرصت‌های اقتصادی دو کشور گفت: ظرفیت‌های کشور قطر ظرفیت‌های صادراتی و تجاری و سرمایه‌گذاری مشترک است. دولت‌ها نیز در سطح کلان با هم همکاری دارند. اولویت ما در رابطه با قطر باید تعریف روابط مشترک و پروژه‌های این چنینی باشد. در چند وقت اخیر نیز میزان تجارت میان دو کشور تغییراتی را داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین