۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

رشد ۵۶ درصدی حضور گردشگران در مناطق آزاد در سال جدید

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد چابهار از ارتقا زیرساخت‌ها برای میزبانی از گردشگران نوروز ۱۴۰۲ در مناطق آزاد کشور خبر داد.
کد خبر: ۹۵۴۸۴

رشد ۵۶ درصدی حضور گردشگران در مناطق آزاد در سال جدید


به گزارش مانا؛ حجت‌الله عبدالملکی در این جلسه که با حضور رئیس ستاد خدمات اجرایی سفر چابهار و رؤسای کمیته‌های آن برگزار شد، ضمن تبریک نوروز و حلول ماه مبارک رمضان بیان داشت: در آخرین جلسه ویدئوکنفرانسی سال ۱۴۰۱ که با حضور مدیران عامل مناطق برگزار شد، مصوباتی به توافق رسید که در همه مناطق به اجرا رسیده است.

وی هدف از سفرهای نوروزی به مناطق را تقدیر از اعضای ستادهای اجرایی خدمات سفر عنوان کرد و افزود: با وجود توان و منابع مالی محدود در مناطق، نوروز امسال شاهد ارتقا در خدمات زیرساختی و افزایش سایت‌های گردشگری بودیم که به تنوع‌بخشی مقصد سفر برای گردشگران منتج شد.

به گفته عبدالملکی، مناطق آزاد کشور امسال در حوزه توسعه سیما و منظر شهری، خدمات زیرساختی، بهداشتی و نظافتی صدها میلیارد تومان هزینه کرده‌اند تا میزبانی شایسته برای میهمانان نوروزی باشند.

وي با اشاره به محدودیت‌های مالی در این مناطق گفت: ماهیت وجودی مناطق برای کاهش هزینه‌های تولید شکل‌گرفته و با وجود گردش مالی بالا، بخشی که عاید سازمان‌ها می‌شود، بسیار اندک است.

مشاور رئيس جمهور تأکید کرد: با این‌ حال بیش از ۷۵درصد این منابع  نیز برای تکمیل زیرساخت‌ها و بهتر کردن فضای کسب‌وکارها در همان منطقه هزینه می‌شود تا ضمن فراهم کردن فضای مناسب برای فعالان اقتصادی، کیفیت میزبانی از گردشگران نیز افزایش یابد.

 رشد ۵۶ درصدی حضور گردشگران در مناطق آزاد در سال جدید

عبدالملكي، از رشد ۵۶ درصدی حضور گردشگران در مناطق آزاد در سال جدید خبر داد و گفت: تا تاریخ ۴ فروردین‌ماه بیش از دو میلیون نفر از هموطنانمان از مناطق آزاد هفتگانه کشور بازدید داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۵۶ درصد رشد نشان داده است.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای نوروز آینده تأکید کرد و ادامه داد: حضور هموطنان در مناطق آزاد می‌تواند هم به بهتر دیده شدن پیشرفت‌های اتفاق افتاده کمک کند و هم افزایش نشاط اجتماعی را همان‌گونه که مورد تأکید دین مبین اسلام است، موجب شود.

دبير شورايعالي مناطق آزاد تجاري _ صنعتي و ويژه اقتصادي، خواستار برنامه‌ریزی برای بازدید از امکانات و تأسیسات اقتصادی و صنایع در مناطق آزاد  به‌عنوان یک سرمایه اجتماعی نظام، برای گردشگران شد و عنوان داشت: آشنایی مردم با جریان رشد و روند ارتقا در این مناطق، روحیه امیدآفرینی را تقویت کرده و بر پویایی کشور به‌رغم نقشه‌های دشمنان، تأکید دارد.

عبدالملكي، ضمن تقدیر از ستاد  اجرایی خدمات سفر چابهار برای توسعه زیرساخت‌های میزبانی از گردشگران نوروزی گفت: منطقه آزاد چابهار با ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه برای توسعه این زیرساخت‌ها توانسته میزبان شایسته‌ای برای میهمانان در سال جدید باشد.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار