۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
به منظور آماده باش کامل برای سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۲ صورت می‌گیرد؛

اعزام ۴ تیم نظارتی کارشناسان ایمنی دریایی بندر چابهار به مناطق گردشگری دریایی

اعزام ۴ تیم نظارتی کارشناسان ایمنی دریایی بندر چابهار به مناطق گردشگری دریایی
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل این اداره کل در نظارت بر ایمنی سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.
کد خبر: ۹۵۳۸۰
به گزارش مانا، سید احمد هاشمی معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از بهمن ماه سال جاری هماهنگی‌های لازم بین ارگان‌های متولی مدیریت سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ از طریق برگزاری جلسات منظم، تفکیک وظایف و ابلاغ وظایف هر ارگان از جمله فرمانداری‌های شهرستان‌های ساحلی، منطقه آزاد چابهار، اداره کل بنادر و دریانوردی، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل شیلات، فرماندهی دریابانی، شهرداری‌های ساحلی، هلال احمر و... انجام شد. 
وی افزود: در این جلسات ضمن تأکید بر ماده ۳۳ قانون رسیدگی تخلفات راهنمایی و رانندگی مصوب مجلس شورای اسلامی و مسئولیت‌های فرمانداری‌ها و شهرداری‌های ساحلی برای مدیریت و نظارت قایق های تفریحی متردد در سواحل استان، آمادگی این اداره کل جهت هرگونه همکاری در خصوص نظارت بر ایمنی این شناوران به ارگان های متولی اعلام شد. 
وی اضافه کرد: در راستای تکمیل پوشش نظارتی و همکاری با فرمانداری ها و شهرداری ها، مقرر شد ۴ تیم نظارتی متشکل از کارشناسان ایمنی دریایی بندر چابهار از ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲، بطور روزانه به چهار شهرستان دریایی و محل های مشخص شده جهت تردد شناوران تفریحی در طول سواحل استان اعزام شوند.
هاشمی با بیان اینکه، بازدید و بازرسی از نحوه ارائه خدمات تفریحی دریایی و تذکرات لازم در حوزه ایمنی دریایی به شناوران ارائه دهنده خدمات تفریحی دریایی از وظایف این تیم نظارتی است افزود: همچنین این تیم در صورت لزوم با هماهنگی فرمانداری شهرستان و دریابانی منطقه از تردد شناوران غیر ایمن جلوگیری می‌نمایند. 
معاون دریایی بنادر و دریانوردی یادآور شد: در جهت آمادگی کامل برای واکنش سریع در خصوص حوادث دریایی، مانور مقابله با حوادث دریایی و جستجو و نجات دریایی در جهت ارزیابی و آمادگی همه ارگان های دریایی استان با محوریت اداره کل بنادر و دریانوردی در تاریخ ۱۰ اسفندماه با موفقیت برگزار شد و همه ارگان‌های دریایی و اداره کل بنادر و دریانوردی آماده مقابله با هر نوع حادثه دریایی احتمالی در نوروز ۱۴۰۲ می باشند. 
معاون بنادر و دریانوردی استان ضمن آرزوی نوروز ایمن و بدون حادثه برای مسافران دریایی استان سیستان و بلوچستان، از همه گردشگران درخواست کرد تا ضمن استفاده از شناورهای ایمن جهت گردشگری دریایی و استفاده تجهیزات ایمنی در هنگام حضور بر روی شناور، به تمام نکات ایمنی و تابلوهای هشداردهنده ایمنی در طول سواحل توجه نمایند. 
به گفته وی؛ همچنین شماره ۱۵۵۰ آماده دریافت گزارشات سوانح دریایی در سطح سواحل استان می باشد.
ارسال نظرات
آخرین اخبار