۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
مدیرکل دفتر فنّاوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی:

۵۰ درصد خدمات سازمان بنادر و دریانوردی غیر حضوری شد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های بندری و افزایش خدمات غیرحضوری گفت: اکنون ۵۰ درصد خدمات سازمان بنادر و دریانوردی از طریق درگاه پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت انجام می‌شود.
کد خبر: ۹۴۹۵۷

۵۰ درصد خدمات سازمان بنادر و دریانوردی غیر حضوری شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، سعید خورسندی در نشست مدیران فاوا بنادر کشور در بندر بوشهر با بیان اینکه در حوزه هوشمندسازی سامانه مدیریت تردد کامیون در بندر بوشهر اجرا شده است اظهار داشت: این سامانه اکنون به سایر بنادر کشور در حال انجام است که بدون تردید بخشی از فرآیندهای حضور ارباب رجوع داخل بنادر را کاهش می دهد.

 وی افزود: در حوزه صدور مجوزها که ارباب رجوع بسیار زیادی دارد سعی شده منطبق با سیاست دولت از درگاه ملی مجوزها استفاده شود.

خورسندی افزود: اکنون تمام مجوزهای سازمان بنادر و دریانوردی بدون حضور متقاضی در حال صدور است و ارباب رجوع می تواند بدون نیاز حضور وضعیت مجوز خود را تا زمان دریافت، به صورت مستمر رصد کند.

مدیرکل دفتر فنّاوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: در حوزه خدمات بازمهندسی فرآیندها در سازمان بنادر و دریانوردی آغاز و سعی شده تا فرآیندها به درگاه پنجره واحد الکترونیک دولت متصل شود.

وی با بیان اینکه 50 درصد خدمات سازمان بنادر غیرحضوری است گفت: اکنون ارائه 50 درصد از خدمات سازمان بنادر و دریانوردی با هماهنگی ایجاد شده و منطبق با الزامات ابلاغی از سوی دولت مردمی روی درگاه پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت انجام می شود که تلاش داریم تا پایان سال 80 درصد خدمات سازمان بر بستر درگاه پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت ارائه شود.

مدیرکل دفتر فنّاوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در حوزه امن‌سازی و مقاوم سازی نشست‌هایی برگزار شده تا تمام دستگاه‌های مرتبط با سازمان بنادر و دریانوردی مقاوم سازی شوند.

خورسندی افزود: کسب و کار و امنیت دو مسیر مختلف و در تضاد با یکدیگر هستند که باید در کنار هم قرار گیرند تا در بحث امن سازی و مقاوم سازی نتیجه مطلوب حاصل شود.

 وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: حوزه فاوا قلب تپنده در حوزه‌های مختلف سازمان بنادر و دریانوردی است که انتظار است نشست دو روزه مدیران این حوزه در بندر بوشهر منتج به نتایج ارزشمندی شود.

وی اضافه کرد: در نخستین نشست مدیران فاوا بنادر کشور در سال جاری در بندر نوشهر اقدامات سال 1401 مرور و نقاط ضعف و قوت برای سال جاری شناسایی شد.

مدیرکل دفتر فنّاوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در نشست کنونی در بندر بوشهر نیز تلاش می شود تا برای سال 1402 برش برنامه ای و نقشه راه فاوا بررسی و انتظارات از ادارات کل و بنادر تبیین و برنامه های سال جدید نیز از همین امروز آغاز می شود.

وی افزود: در بخش فاوا سازمان بنادر و دریانوردی اکنون فعالیت‌ها بر محورهای مختلفی همچون زیرساخت شبکه، نرم افزار، خدمات الکترونیک، امنیت، آمار متمرکز شده است.

خورسندی تصریح کرد: همچنین شاخص های عملکردی منطبق با استانداردهای بین المللی احصاء شده تا از این طریق جایگاه کنونی فاوا سازمان برای رسیدن به چشم انداز ترسیم شده تبیین شود.

وی ادامه داد: هوشمندسازی یکی دیگر از رویکردهای دفتر فاوا سازمان بنادر و دریانوردی است که بندر بوشهر در این زمینه از بنادر پیشگام سازمان در هوشمندسازی است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار