mana.ir

کد خبر: ۹۴۶۸۷ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۱۲ دی ۱۴۰۱
با انعقاد قرارداد جدید با یک تولیدکننده داخلی صورت می گیرد:

الحاق 100 دستگاه واگن جدید به ناوگان حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی

قرارداد ساخت 100 دستگاه واگن باری در حالی میان شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و یک شرکت تولیدکننده داخلی به امضا رسید که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بازوهای اصلی و اجرایی کریدور شمال-جنوب با الحاق این واگن ها قادر خواهد بود ترانزیت تایم و قیمت حمل را تا نصف نیز کاهش دهد

به گزارش خبرنگار مانا؛ قرارداد ساخت 100 دستگاه واگن باری مسطح 26 متری بین شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و یک شرکت سازنده داخلی واگن به امضاء مدیران عامل دو شرکت رسید.
در این مراسم که با حضور مدیران ارشد و اعضاء هیئت مدیره دو شرکت یاد شده برگزار شد، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه واگن های مسطح 26 متری با قابلیت حمل دو دستگاه کانتینر 40 فوتی برای نخستین بار وارد ناوگان ریلی شرکت حمل و نقل ترکیبی می شوند، تصریح کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بازوهای اصلی و اجرایی کریدور شمال-جنوب با الحاق این واگن ها قادر خواهد بود ترانزیت تایم و قیمت حمل را تا نصف نیز کاهش دهد.
وی با اشاره به اینکه هزینه حمل و نقل ریلی بر مبنای واگن محاسبه می شود، ادامه داد: واگن های 26 متری با قابلیت حمل دو دستگاه کانتینر هزینه حمل را به نصف کاهش می دهند و رضایت بیشتری را در هر دو عامل سرعت و قیمت برای مشتریان در پی خواهند داشت.
کاپیتان ابراهیمی زاده ارزش قرارداد منعقد شده با این تولید کننده داخلی را برای ساخت و خرید 100 دستگاه واگن یاد شده 310 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن شرکت حمل و نقل ترکیبی این گروه کمک به تولید داخلی را وظیفه ملی خود می داند و در راستای شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال تاکنون سفارش خرید 200 دستگاه واگن باری را به تولید کنندگان داخلی ارائه داده است.
وی با تاکید بر اینکه ساخت 100 دستگاه واگن یاد شده بین 300 الی 400 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد، گفت: با توجه به استقبال بازار از کریدور شمال-جنوب، در صورت تامین اعتبار، واگن های بیشتری نیز به تولیدکنندگان داخلی سفارش خواهیم داد.
مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مدت اجرای قراداد با واگن پارس اراک را 10 ماه اعلام و خاطرنشان کرد: تولیدکننده داخلی قول داده است که بسیار زودتر از موعد تمام 100 دستگاه واگن را به شرکت حمل و نقل ترکیبی تحویل دهد.
وی در پایان با اشاره به قرارداد خرید 100 دستگاه واگن لبه بلند از دیگر تولیدکننده داخلی، اظهار کرد: پس از تحویل گیری 10 دستگاه واگن لبه بلند از این تولید کننده داخلی طی آذرماه سال جاری، هم اکنون 15 دستگاه دیگر نیز از سوی وی آماده تحویل شده است که به سرعت وارد چرخه شده و زیر بار خواهند رفت.
کاپیتان ابراهیمی زاده همچنین یادآور شد: با الحاق این 200 دستگاه واگن به ناوگان ریلی حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران این شرکت به یکی از بزرگترین مالکان و شرکت های ریلی کشور بدل خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین