mana.ir

کد خبر: ۹۴۴۶۸ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۴ آذر ۱۴۰۱
سرلشکر باقری:

ناو‌های آمریکایی در خلیج فارس ۱۰۰۰ کیلومتر از سواحل ایران فاصله گرفتند

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به اقتدار و قدرت نیرو‌های مسلح ایران گفت: در دو سال گذشته هیچ ناو هواپیمابر و بالگرد‌بری از آمریکا در خلیج فارس حضور نداشت و هم‌اکنون بیش از یک‌هزار کیلومتر با سواحل ایران فاصله دارند.

ناو‌های آمریکایی در خلیج فارس ۱۰۰۰ کیلومتر از سواحل ایران فاصله گرفتند

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه امنیت، بقا و سربلندی ایران اسلامی بدون خلیج فارس معنا ندارد، گفت: منطقه خلیج فارس از یک سمت از تنگه راهبردی هرمز آغاز می‌شود که گلوگاه صادرات و واردات کشور است، سمت دیگر آن خوزستان منبع انرژی فسیلی نفتی است و بین این منطقه استان بوشهر در خشکی، ساحل و دریا قرار گرفته است و منبع اصلی گاز کشور، نفت و محل مبدأ صادرات نفتی و صنایع راهبردی کشور است.

وی استان بوشهر را به لحاظ راهبردی از بقیه کشور دارای اهمیت بالاتری دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر از تاریخ پرافتخاری در عرصه‌های مبارزاتی با استعمار و استکبار، دفاع از منافع، مقابله با متجاوزان آمریکایی و دوران دفاع مقدس برخوردار است.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: استان بوشهر در همه مقاطع نشان داده که با بصیرت مردم و همراهی مردم با نظام اسلامی جزء امن‌ترین، آرامترین و همراه‌ترین استان‌ها بوده است.

وی با ابراز اینکه از نظر دفاعی جمهوری اسلامی ایران با تهدیدات گوناگون دشمنان در ۴۳ سال گذشته مواجه بوده است، اضافه کرد: آمریکا و اذنابش و همراهان منطقه‌ای او، با توجه به ارزش این منطقه، سرمایه‌گذاری سنگینی برای دست‌اندازی به منابع ملت ایران در خلیج فارس داشته‌اند و دارند.

باقری با بیان اینکه آمریکا اعتقاد دارد که حاکم بر جهان کسی است که اقتصاد برتر داشته باشد گفت: تا بعد از دفاع مقدس انواع ناوگان‌های آمریکایی از جمله ناو هواپیمابر و بالگردبر، ناوشکن و زیرسطحی در خلیج فارس حضور داشتند و جولان می‌دانند و تا ۷ الی ۸ مایلی ساحل ایران حضور پیدا می‌کردند، اکنون این ملت و نیرو‌های مسلح و فرماندهی بی‌نظیر فرمانده معظم کل قوا، با اقتدار و قدرت بالا، تدبیر و تلاش کردند و به جایی رسید که در دو سال گذشته هیچ ناو هواپیمابر و بالگردبری در خلیج فارس حضور ندارد و بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر هم‌اکنون با سواحل ایران فاصله دارند، خودشان مطرح کردند که "ایرانی‌ها با افزایش برد موشک‌هایشان، دقت و قدرت آتش، کاری کردند که ما ماندنمان در اینجا با خطرات و هزینه‌های بالا و فراوانی مواجه شود".

وی با بیان اینکه دشمنان دست‌بردار نیستند گفت: آنان به اشکال دیگری در منطقه حضور یافتند، پایگاه‌هایی در کشور‌های جنوبی خلیج فارس ایجاد کردند و نشان می‌دهد آنان دنبال اهداف خود هستند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به آمادگی بالای نیرو‌های مسلح در منطقه و رصد دائم دشمن خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح دائم دشمنان را زیر نظر و اشراف اطلاعاتی کامل در زیر سطح، سطح و فضا دارند؛ وضع امروز سپاه و ارتش در نبرد با دشمنان و بیگانگان قابل قیاس با گذشته نیست.

باقری ادامه داد: این‌که دشمن از تصمیم به تهاجم نظامی به ایران صرف‌نظر می‌کند به‌خاطر حقوق بشر نیست، آنان اثبات کردند که هیچ رحم و مروتی ندارند، اگر آرامش در کشور و خلیج فارس وجود دارد مربوطه به واهمه‌ای است که از جنگ دارند، از بازدارندگی‌ای است که توسط جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و اقرار می‌کنند جنگ با ایران به‌صرفه نیست و وارد این حوزه نمی‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین