mana.ir

کد خبر: ۹۴۰۵۱ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۲۶ مهر ۱۴۰۱
فرمانده مرزبانی استان بوشهر:

۲ فروند شناور حامل لوازم خانگی قاچاق در بندر دیلم توقیف شد

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف دو شناور حامل کالا‌های قاچاق در بندر دیلم خبر داد و گفت: مرزبانان در یک عملیات در دریا موفق شدند دو فروند شناور حامل کالای قاچاق را در بندر دیلم شناسایی و توقیف کنند.

۲ فروند شناور حامل لوازم خانگی قاچاق در بندر دیلم توقیف شد

سرهنگ یدالله شرفی در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر،   با اشاره به افزایش فعالیت شناور‌های باری و صیادی در خلیج‌فارس اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم ساحل‌نشین استان بوشهر از طریق تجارت دریایی و صیادی امرار معاش می‌کنند و مرزبانی توجه ویژه‌ای به مطالبات مردم دارد.

وی با بیان اینکه مرزبانی استان بوشهر با رصد شبانه‌روزی تمام تحرکات در سواحل و مرز دریایی خلیج فارس مورد توجه قرار می‌دهد گفت: برخورد با هرگونه تخلف در خلیج‌فارس در سواحل مورد توجه مرزبانی قرار دارد.

وی مقابله با قاچاق کالا، سوخت و مواد مخدر را در اولویت برنامه‌های مرزبانی استان دانست و بیان کرد: کالا‌های خارجی وارداتی بدون هویت و اسناد قانونی و گمرکی قاچاق محسوب می‌شود و تحت پیگیرد قضایی قرار می‌گیرد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف دو شناور حامل کالا‌های قاچاق دربند دیلم خبر داد و تصریح کرد: مرزبانان در یک عملیات در دریا موفق شدند دو فروند شناور حامل کالای قاچاق را در بندر دیلم شناسایی و توقیف کنند.

شرفی با اشاره به کشف انواع لوازم خانگی و پوشاک قاچاق از این دو شناور افزود: در بازرسی از این شناورها، ۱۴۲ دستگاه لوازم خانگی، ۲۰ دستگاه لوازم برقی، ۱۴۰۰ عدد پوشاک به وزن تقریبی ۳۳۰ کیلوگرم، انواع ماشین لباسشویی، یخچال، پارچه و دیگر تجهیزات کشف شد.

وی از دستگیری هفت متهم در این عملیات خبر داد و خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش کالای مکشوفه قاچاق از این دو شناور را ۲۲ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند که این کالاها، به همراه پرونده و افراد دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با قدردانی از مشارکت ساحل‌نشینان با مأموران مرزبانی در برخورد با متخلفان گفت: همکاری همه جانبه ساحل‌نشینان استان بوشهر در راستای مأموریت‌های مرزبانی ستودنی است و در این راستا توجه ویژه به مطالبات مردم در اولویت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین