mana.ir

کد خبر: ۹۳۹۶۱ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
مدیرکل بنادر استان بوشهر:

زمان توقف ناوگان کامیونی در بندر بوشهر کاهش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از هوشمندسازی بندر بوشهر با بکارگیری چندین سامانه نرم‌افزاری خبر داد و گفت: این مهم سبب کاهش زمان توقف ناوگان کامیونی در بندر بوشهر شده است.

زمان توقف ناوگان کامیونی در بندر بوشهر کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب با اشاره به اینکه توسعه و بهره برداری چندین سامانه به منظور مدیریت هوشمند عملیات بندری دریایی روند هوشمندسازی بندر بوشهر را شتابان کرده است اظهار کرد: سامانه ها هوشمند که از ارتباطات درون و برون سازمانی بهره می برند، توانسته اند بخش زیادی از فرآیندهای مهم بندر را هوشمندسازی کنند.

وی بیان کرد: به عنوان نمونه، با درج نامه‌های توقیفی، وکالت نامه و معرفی نامه در سامانه احراز هویت خدمات بندری، هر شخص حقیقی و حقوقی توقیف شده در این سامانه، در کلیه عملیات بندری توقیف خواهد شد و این شخص نخواهد توانست در دیگر سامانه ها هیچگونه درخواست صادرات یا واردات ثبت نماید.

شکیبی نسب ادامه داد: سامانه مدیریت تردد کامیون، نیز یکی از پیشرفته ترین سامانه های بندر بوشهر است که مشکلات زیادی از جمله ترافیک کامیونی را در بندر حل کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این سامانه که دارای ارتباطات هوشمند با دیگر سامانه‌ها و سازمان‌ها است، موجب ایجاد نظم و انضباط در تردد کامیونی، راهداری و پایانه حمل و نقل شده است.

شکیبی نسب تصریح کرد: این سامانه همچنین موجب شده است بدون مجوز بندر، کامیونی از سوی راهداری و پایانه حمل و نقل به سوی بندر حرکت نکند که این موضوع سبب شده یکی از معضلات شهر یعنی ترافیک در مسیرهای منتهی به بندر بوشهر حل شود.

وی بیان کرد: سامانه مدیریت تردد کامیون با اتصال به دوربین های پلاک خوان، به صورت هوشمند مجوز ورود کامیون ها را صادر و خروج آنها را ثبت می نماید و در شاخص های بندری، موجب کاهش خواب ناوگان در بندر شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: این سامانه با تایید و درخواست سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر بنادر کشور در حال پیاده سازی در بنادر منتخب است.

وی بیان کرد: از دیگر سامانه ها می توان به سامانه مدیریت تخلیه و بارگیری، سامانه نقشه آنلاین عملیات بندر، سامانه بانک قوانین و مقرارت و سامانه مدیریت لنج ها اشاره کرد.

شکیبی نسب با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در اداره فاوا خاطر نشان کرد: با توجه به وجود تیم جوان و با انگیزه در این بخش بدون تردید در آینده نیز موفقیت‌ها و دستاوردهای ارزشمندی در این حوزه محقق خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین