۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
مدیرکل بنادر استان بوشهر خبر داد:

آمادگی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اعلام آمادگی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بندر بوشهر خبر داد و گفت: قطری‌ها داوطلب سرمایه گذاری برای احداث پایانه چندمنظوره در بندر بوشهر هستند.
کد خبر: ۹۳۸۵۴

آمادگی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بندر بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر محمد شکیبی نسب در نشست مشترک مدیران اقتصادی استان با تجار، مالکان شناور‌ها و شرکت‌های کشتیرانی اظهار کرد: مجتمع بندری نگین در بوشهر فرصت متنوع سرمایه گذاری دارد که با توجه به زیرساخت در حال احداث این مجتمع سرمایه گذاران مختلفی از داخل و خارج برای فعالیت در این بخش اعلام آمادگی کردند.
وی بیان کرد: زون نفتی مجتمع بندری نگین نیز در ۲۴ هکتار پیش‌بینی شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی است که دو سرمایه گذار توانمند داخلی برای این پروژه اعلام آمادگی کردند.
شکیبی نسب ادامه داد: اسکله ۳۵ هزار تنی در حال احداث مجتمع یاد شده در در بخش ترمینال صادرات و ترانزیت در مراحل پایانی قرار داشته و تا پایان مهرماه امسال آماده بهره برداری خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: پیشانی مجتمع بندری نگین ۹۰۰ متر است که تاکنون ۳۰۰ متر اسکله آن احداث شده و ۶۰۰ متر اسکله باقیمانده نیز در آینده توسط بخش خصوصی احداث می‌شود.
وی گفت: فرآیند احداث پایانه صادرات و ترانزیت مجتمع بندری نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال انجام است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران قطری برای احداث پایانه چندمنظوره در مجتمع بندری نگین در بوشهر اعلام آمادگی کرده‌اند.  
شکیبی نسب اظهار کرد: پایانه مسافربری بین‌المللی دریایی نیز با ۱.۵ متر مساحت کار‌های تعمیر اساسی آن در حال انجام است که تا نیمه مهرماه آماده بهره‌برداری و صادرات کالا و مسافر از بندر بوشهر به قطر می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در موضوع بارانداز و انبار روباز نیز کمبود‌هایی وجود دارد که با اقدامات در حال انجام در مجتمع بندری نگین سرمایه گذارانی در این بخش جذب خواهد شد.
شکیبی نسب در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در نشست امروز مطالبات مطرح شده در حوزه تجات دریایی استان بوشهر بیش از ۵۰ مورد بود که به دستگاه‌های ذی‌ربط ارجاع خواهد شد و در صورت نیاز در سطح ملی نیز پیگیری می‌شوند.
وی عنوان کرد: مطالبات مطرح شده از سوی فعالان حوزه تجارت دریایی ظرف دو ماه آینده بررسی و نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: برای راه اندازی واحد گذرنامه در بندر دیر نیز اتاق موردنیاز تامین شده و این مرکز از هفته آینده فعال می‌شود.
وی گفت: برای حمل یکسره نیز به لحاظ کمبود انبار مسقف، در هیچ شرایطی جز با اجازه صاحب کالا حمل یکسره باطل نخواهد شد.
در این نشست فعالان تجارت دریایی سوالات و مطالبات خود را در حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی، مدیرکل گمرک و ناظر گمرکات، معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت و رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر مطرح کردند و مدیران بخش‌های مختلف به آنان پاسخ دادند.  

ارسال نظرات
آخرین اخبار