۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴

اختصاص ۶۵ میلیارد ریال برای لایروبی اسکله صیادی اروندکنار

یکی از نمایندگان مردم آبادان و اروندکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها برای لایروبی اسکله صیادی اروندکنار اختصاص یافت.
کد خبر: ۹۳۷۷۰

اختصاص ۶۵ میلیارد ریال برای لایروبی اسکله صیادی اروندکنار

به گزارش خبرنگار مانا، جلیل مختار در جریان بازدید از شهر بندری اروندکنار با بیان اهمیت لایروبی اسکله صیادی برای صیادان اروندکناری گفت: لایروبی اسکله صیادی اروندکنار یکی از مطالبات جامعۀ صیادان منطقه است که با پیگیری‌های انجام شده این مطالبه به حق محقق شد.

وی افزود: به دلیل وجود حجم زیاد رسوبات، موقع جزر صیادان قادر به حرکت نیستند که با لایروبی اسکله حرکت شناور‌ها و لنج‌های صیادی در زمان جزر امکان پذیر خواهد بود و از ضرر و زیان صیادان جلوگیری می‌شود.

مختار خاطر نشان کرد: لایروبی اسکله صیادی اروندکنار جزء برنامه‌هایی است که سال‌ها در حال پیگیری بود و در این راستا با اجرای این طرح، ۱۰۰ هزار متر مکعب از گل و لای این اسلکه صیادی برداشته خواهد شد و تردد شناور‌ها با سهولت بهتری انجام می‌شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک بارج لایروب و پنج دستگاه بیل بوم بلند برای اجرای عملیات لایروبی اسکله صیادی والفجر ۸ نهر قصر بندر اروندکنار به کار گرفته شده است.

مختار گفت:علاوه بر لایروبی، آسفالت جاده منتهی به اسکله صیادی اروندکنار نیز در برنامه است.

اروندکنار مقابل شهر بندری فاو عراق است و نزدیک‌ترین بندر کشور به کویت محسوب می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار