۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸

با تکمیل بندر چابهار مبادلات ترانزیتی کریدور شمال- جنوب افزایش می‌یابد

با تکمیل بندر چابهار مبادلات ترانزیتی کریدور شمال- جنوب افزایش می‌یابد
معاون اول رئیس جمهور توسعه بندر چابهار را فرصتی بزرگ و استثنایی برای مردم دو کشور و منطقه برشمرد و بر افزایش سرمایه گذاری‌ها در این بندر مهم تاکید کرد.
کد خبر: ۹۳۶۴۴
به گزارش مانا، محمد مخبر عصر روز یکشنبه در دیدار «سارباناندا سونوال» وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه های هند با اشاره به برنامه ریزی‌ها و تکمیل زیرساخت های بندر چابهار، تصریح کرد: جمهوری اسلامی از حضور و سرمایه گذاری خارجی در تکمیل و توسعه بندر چابهار استقبال می‌کند.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: با تکمیل این بندر مبادلات تجاری و ترانزیتی کریدور شمال- جنوب در منطقه افزایش و فعالیت چشمگیری خواهد یافت.
وی همچنین با اشاره به پیشینه تاریخی و روابط عمیق و گسترده  فرهنگی دولت و ملت های ایران و هند افزود: حجم سرمایه گذاری‌ها و  مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور متناسب با روابط عمیق و طولانی مدت سیاسی نیست و تهران از اجرای توافقات و مناسبات تجاری با دهلی نو حمایت و پشتیبانی می‌کند. 
مخبر همچنین بر توسعه و ارتقا همکاری‌های دو کشور در چارچوب سازمان های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.
سارباناندا سونوال وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هند نیز در این دیدار با ابراز علاقمندی درخصوص افزایش سرمایه گذاری‌ها در توسعه بندر چابهار گفت: از سیاست و چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل بندر چابهار به یک هاب مهم بین‌المللی و منطقه‌ای حمایت می‌کنیم و دولت هند عزمی جدی و راسخ برای حضور سازنده در این طرح مهم دارد.
وی با اشاره به مذاکرات سازنده و مفید در سفر هیئت هندی به ایران و تاکیدات دهلی نو در زمینه ارتقای روابط همه جانبه با تهران، تصریح کرد: به زودی گام‌های بلندی در ارتقای روابط و همکاری دو دولت ایران و هند برداشته می شود و دهلی نو با تمام توان متعهد به تعمیق و گسترش روابط فی مابین است.
وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه های هند خاطرنشان کرد: دولت و مردم دو کشور همانطور که در طول تاریخ نشان داده اند همیشه در کنار یکدیگر خواهند ماند.
ارسال نظرات
آخرین اخبار