mana.ir

کد خبر: ۹۳۴۷۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
معاون امور دریایی سازمان بنادر:

حضور مؤثر و فعال ایران در مجامع بین‌المللی دریایی تقویت می‌شود

نشست مشترک کمیته‌های تخصصی بررسی اسناد سازمان جهانی دریانوردی، به منظور ایجاد تعامل مطلوب‌تر بین کمیته‌ها و طرح دیدگاه‌ها برای بهبود فرآیند بررسی اسناد، برگزار شد.

به گزارش مانا، مجید علی‌نازی، عضو هیئت عامل و‌ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست که علی‌اکبر مرزبان؛ مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی، نادر پسنده؛ مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی و حسین عباس‌نژاد؛ مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی حضور داشتند، گفت: ایران همواره یکی از کشورهای صاحب‌نظر در اجلاس و کمیته‌های تخصصی سازمان بین ‌المللی دریانوردی(IMO) بوده است و این حضور فعال و مؤثر همچنان باید حفظ شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات و چالش‌های حوزه بررسی اسناد آیمو باید به سرعت احصاء و آسیب‌شناسی شود، افزود: یکی از راهکارهای افزایش و ارتقای تأثیر‌گذاری ایران در مجامع بین‌المللی دریایی، استفاده از تمام ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در این حوزه است.
در این نشست همچنین علی‌اکبر مرزبان، مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی، ضمن تشریح عملکرد این اداره‌کل در سال‌جاری، مهم‌ترین چالش‌های سازمان در نشست‌های بین‌المللی را برشمرد و بر لزوم تغییر و بهسازی ساختار اداره‌کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی تا‌کید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین