mana.ir

کد خبر: ۹۳۴۲۸ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱
با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر؛

نخستن بانو در کشور به عنوان رئیس بندر دیر معرفی شد

با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آیین تکریم و معارفه رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر برگزار و نخستین بانو به عنوان رئیس بندر در کشور معرفی شد.

نخستن بانو در کشور به عنوان رئیس بندر دیر معرفی شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، در آیینی با حضور فرماندار دیر و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، از تلاش‌های فرهاد کاظمی رئیس سابق اداره بندر و دریانوردی دیر تجلیل و راحله پورمحمد به عنوان رئیس این بندر به عنوان نخستین بانوی رئیس بندر در سازمان بنادر معارفه شد.

محمد شکیبی‌نسب در آیین تکریم و معارفه رییس اداره بندر و دریانوردی دیر اظهار کرد: تغییر و جابه‌جایی در سیستم دولتی امری طبیعی است که برگزاری آیین تکریم و معارفه رییس اداره بندر و دریانوردی دیر نیز بر همین اساس انجام می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: فرهاد کاظمی به عنوان رئیس سابق اداره بندر و دریانوردی دیر در دوران خدمتی خود تا به امروز مأموریت‌های واگذار شده را با موفقیت و دقت تمام انجام دادند که این تلاش و خدمات ارزنده وی قابل تقدیر و قدردانی است و بدون تردید در ادامه نیز از حضور و تجارب وی استفاده خواهد شد.

وی افزود: راحله پورمحمد به عنوان رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر ۲۴ سال سابقه کار در حوزه معاونت بندری و اقتصادی همراه با هفت ماه سابقه فعالیت در سازمان بنادر دارد که با اشراف کامل به فرآیند‌های بندری می‌تواند منشاء خدمات ارزشمندی برای بندر دیر باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: امید است پورمحمد بتواند با تلاش مضاعف در این برهه مهم و حساس و در تعامل با کارکنان و شرکت تعاونی آریا ساحل دیر خدمت گذار شایسته‌ای برای بندرنشینان دیر باشد.

شکیبی نسب ادامه داد: شرکت تعاونی آریا ساحل دیر اکنون پروژه محوطه سازی برای بندر دیر را به مساحت سه هکتار عملیاتی کرده است که پیشرفت خوبی نیز در این پروژه حاصل شده است.

وی اظهار کرد: در این زمینه مدیریت بندر دیر نیز باید بتواند تسهیل‌گری و چابکی لازم را محقق و همچنین ایجاد جذابیت لازم برای فعالیت بیشتر سرمایه‌گذاران را در این بندر فراهم کند.

شکیبی نسب افزود: نگاه‌ها به بندر دیر به عنوان یکی از مبادی صادرات به کشور قطر ویژه است که باید با همین نگاه خدماتی مطلوب و همراه با کمترین تعارض و چالش به جامعه هدف سازمان در این بندر ارائه شود.

وی یادآور شد: در قالب طرح توسعه روزافزون بندر دیر احداث چهار پست اسکله رمپ، یک پست اسکله جنرال کارگو و نصب دستگاه ایکس‌ری برای این بندر در دستور کار قرار گرفته است.

شکیبی نسب عنوان کرد: دستگاه ایکس‌ری یکی از نیاز‌های مهم بندر دیر برای رونق صادرات است که با بسترسازی انجام شده به زودی این دستگاه در بندر دیر نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

فرماندار دیر نیز گفت: در این شهرستان در هشت ماه گذشته ۱۰ حادثه مختلف دریایی رخ داد که شناور‌های ناجی اداره بندر و دریانوردی دیر بخوبی توانستد برای کمک به بندرنشینان نقش آفرینی کنند.

یونس باربرز افزود: وقتی جایگاه بندر در تفاهمنامه ایران و قطر گنجانده شده این نشان از ظرفیت و اهمیت بالای این بندر است.
وی اظهار کرد: سازمان بنادر نیز در رویکرد خود توجه ویژه به استان بوشهر و بندر دیر معطوف داشته است که این رویکرد قابل تقدیر و قدردانی است.

وی همچنین با تقدیر از تلاش‌های کاظمی مدیر سابق اداره بندر دیر عنوان کرد: امید است پورمحمد بتواند با استفاده از سابقه کاری خود در سازمان بنادر با برقراری تعامل سازنده با سازمان به توسعه و پیشرفت بندر دیر کمک کند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: امید است شرکت تعاونی آریا ساحل دیر به عنوان یکی از بازوان اجرایی اداره بندر دیر و سرمایه‌گذاری بومی با موفقیتی فراتر از گذشته در این عرصه ظاهر شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین