mana.ir

کد خبر: ۹۳۲۲۷ |
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - ۰۶ تير ۱۴۰۱
سردار تنگسیری:

همه قایق‌های تندرو موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

فرمانده نیروی دریایی سپاه از تولید شناورهای مورد نیاز این نیرو در داخل خبر داد.

همه قایق‌های تندرو موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

به گزارش خبرنگار مانا، سردار علیرضا تنگسیری در همایش گرامیداشت روز جهانی دریانورد با اشاره به توقیف دو نفتکش ایرانی در آب‌های خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه گفت: پیش از این یونانی‌ها نفتکش ما را به سواحل این کشور بردند و نفت آن را خالی کردند و با پررویی دادگاه حکم به توقیف آن داد.
وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب از توقیف نفتکش آن‌ها در آب‌های خلیج فارس افزود: در یک زمان و یک لحظه، اما در دو جغرافیای متفاوت در شرایط نامساعد جوی با سرعت وزش ۲۷ نات که هلیکوپتر امکان راپل نداشت این دو نفتکش را توقیف کردیم. یکی از آن‌ها در هرمزگان و دیگری در استان بوشهر بود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه، ایران را کشوری ذوالبحر و دریایی در شمال و جنوب آن عنوان کرد و افزود: ما جزایر راهبردی در خلیج فارس داریم که مانند ناو هواپیمابر غرق نشدنی هستند.
وی با اشاره به دریافت چهار هزار پیام مردمی در پی توقیف کشتی استینا یادآور شد: علاوه بر حمایت مردم یکی دیگر از عوامل اقتدار ما نیروی دریایی قدرتمند ما است که در مقابل دشمن ایستاده است.
تنگسیری دیگر عامل اقتدار نیروی دریایی سپاه را دانش بنیان بودن اقتصاد دریایی دانست و گفت: قایق‌های پرسرعت سپاه امروز در داخل ساخته می‌شوند. دو فروند نفتکش تولید داخل به ونزوئلا تحویل دادیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز در تنگه هرمز و به عنوان نمایندگان مردم هر شناوری تردد می‌کند از آن‌ها سوال می‌کنیم و آن‌ها پاسخ می‌دهند؛ مجبورند جواب بدهند، چون آبراهه ورودی و خروجی در اختیار ما است.
تنگسیری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تامین امنیت تنگه هرمز برعهده سپاه است گفت: بیگانگان فرامنطقه‌ای خلیج فارس هستند، ولی حضورشان کمرنگ است، چون ریشه در منطقه ندارند.
وی با بیان اینکه در سال ۲۰۰۳ حضور بیگانگان به بهانه حضور صدام بود با سرنگونی رژیم بعث بی معنی شد ادامه داد: در سال ۲۰۰۷ انگلیسی‌ها را توقیف کردیم که این نشانه اقتدار سپاه بود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: گذشت آن زمان که یک ناو هواپیمابر که هیچ حتی یک وقتی یک ناوشکن بیگانه وارد منطقه می‌شد و یک بوق می‌زد و همه شناور‌ها خبردار می‌ایستادند.
وی درباره تولید شناور در داخل گفت: ما فری گیت می‌سازیم همچنین به زودی ناو شهید حاج قاسم سلیمانی که حامل بالگرد است به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه می‌شود. همه قایق‌های پرسرعت موشک انداز با سرعت ۷۰ تا ۹۰ نات را خودمان می‌سازیم.
تنگسیری با بیان اینکه بیش از ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل قاچاق از ۲۳ لنج ضبط کرده ایم گفت: اخیرا شناور‌های حامل ۲۵۰ کیلو مواد مخدر و یک محموله دو تنی مواد مخدر را در خلیج فارس توقیف کرده ایم.
وی تاکید کرد: شناور حامل قاچاق پارچه را توقیف کردیم و آتش زدیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: