mana.ir

کد خبر: ۹۳۱۶۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

بحران بنادر ا‌روپای شمالی را تهدید می‌کند

این روز‌ها بی‌نظمی شدیدی در بنادر اروپا شمالی مانند روتردام و هامبورگ حاکم است که بحران روسیه ـ اوکراین از یک سو و ازدحام بنادر، تهدیدات اتحادیه‌های کارگری و پیمانکاران بندری از سوی دیگر بر ابعاد آن افزوده است.

بحران بنادر ا‌روپای شمالی را تهدید می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد در حال حاضر برخی بنادر کلیدی مانند برمرهاون، هامبورگ آلمان، روتردام و آنتورپ با بی‌نظمی دست و پنجه نرم می‌کنند و فعالیت‌ها در این بندر به  آستانه بحران رسیده است.   

 در این بنادر اتحادیه کارگری هنوز بر سر توافق به منظور بالا بردن دستمزد چانه می‌زنند. در این ارتباط قرار است نمایندگان اتحادیه‌های کارگری آلمان مجدداً در تاریخ ۲۲ ژوئن با مسئولان بندری به بحث و بررسی افزایش حقوق بپردازند که در صورت عدم دستیابی به توافق اعتصاب کارگری حتمی است.

"مایا شویگرهاوزن گوت" مذاکره کنندۀ ارشد اتحادیه کارگری بنادر آلمان در این ارتباط گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها و بحران مواد غذایی دستمزد دریافتی کارگران بندری راضی کننده نیست و با توجه به اینکه مسئولان بندری تصمیم دارند دستمزد‌ها را بین ۷ تا ۹ درصد بالا ببرند، اما این رقم در مقابل گرانی کالا و مواد غذایی بسیار اندک است،  این میزان برای کارکنان بندری غیر قابل قبول است.

از سوی دیگر یکی از مسئولان شرکت مرسک نیز گفت: در حال حاضر وضعیت در بندر روتردام از نظر ازدحام بندری به وضعیت نگران کننده‌ای رسیده و با توجه به تراکم کالا در محوطه‌های این بندر چیزی به دستیابی به سطح بحرانی باقی نمانده است. در این میان اگرچه بندر آنتورپ سعی می‌کند همه چیز  را تحت کنترل نگه دارد، با این حال کارگران بندری ۲۰ ژوئن را برای  اعتصاب  پیش‌بینی کرده‌اند.

شایان ذکر است اعتصاب هشت روزه کارگران بندری در کره جنوبی چندی پیش پس از دستیابی به توافقی آزمایشی به پایان رسیده هرچند که نمی‌توان نسبت به پای‌بندی طرفین برای جلوگیری از تکرار این اعتصاب اظهار نظر کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین