mana.ir

کد خبر: ۹۳۰۷۳ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

توزیع روزانه ۱۲۰۰ تا ۲ هزار تُن سوخت کم سولفور در مرکز سوخت رسانی

مدیرعملیات سایت سوخت رسانی بندرعباس گفت: به طور متوسط روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تن سوخت کم سولفور نیم درصد در این مرکز به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران توزیع می‌شود.

توزیع روزانه ۱۲۰۰ تا ۲ هزار تُن سوخت کم سولفور در مرکز سوخت رسانی

به گزارش مانا، «محمد رویین تن» افزود: ظرفیت مخازن سوخت مرکز سوخت رسانی بندرعباس هم اکنون به بیش از ۶۰ هزار تن در ماه رسیده است، که این میزان سوخت در ۱۰ مخزن بزرگ در این مرکز ذخیره سازی و به تدریج به کشتی‌ها تحویل می‌شود.

مدیر عملیات سایت سوخت رسانی بندرعباس یادآورشد: هم اکنون از ۱۰ مخزن بزرگ در این مرکز، هفت مخزن آن پنج هزار تنی و سه مخزن دو هزار تنی است و همواره سوخت مورد نیاز این مرکز با ناوگان ریلی و یا جاده‌ای به این سایت سوخت رسانی حمل و نقل می‌شود.

وی، عدم نیاز به منابع خارجی برای تامین سوخت ناوگان داخلی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در تامین سوخت کم سولفور را از مهمترین مزیت‌های فعالیت‌های این مرکز سوخت رسانی به کشتی‌ها در بندرعباس اعلام کرد.

رویین تن با بیان اینکه در حال حاضر سوخت مورد نیاز ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را این مرکز تامین می‌کند، افزود: سوخت مورد نیاز کم سولفور نیم درصد شناور‌های ایرانی، هم اکنون تنها از پالایشگاه شازند اراک تامین می‌شود.

مدیرعملیات سایت سوخت رسانی بندرعباس با بیان اینکه پالایشگاه بندرعباس نیز به دنبال تولید سوخت کم سولفور نیم درصدی است، اظهارداشت: این اقدام نیازمند سرمایه گذاری به همراه انتقال تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز است و امیدواریم پالایشگاه بندرعباس هرچه زودتر بتواند این نوع سوخت را تولید کند.

رویین تن در عین حال یادآورشد: سالانه بیش از ۴۰۰ هزار تن سوخت ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از طریق این مرکز تأمین می‌شود و این در صرفه جویی‌های ارزی صنعت دریایی کشور بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی اظهارداشت: از آنجا که طبق مقررات اجباری آیمو (سازمان بین‌المللی دریانوردی) از ابتدای سال ۲۰۲۰ تمام کشتی‌های تجاری در جهان باید از سوخت کم سولفور استفاده کنند، لذا هم اکنون سوخت مورد نیاز کم سولفور نیم درصد ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از پالایشگاه شازند اراک تأمین و به قیمت فوب خلیج فارس توزیع می‌شود.

مدیرعملیات سایت سوخت رسانی بندرعباس اظهارداشت: در صورتی که کشتی‌های ایرانی بخواهند در مسیر چین تردد کنند برای تامین سوخت مورد نیاز آن‌ها باید دو مخزن سوخت خالی شود و هر تن آن هم اکنون بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در بازار بورس قیمت دارد.

رویین تن در پایان از تحویل یک فروند شناور سوخت رسانی ۱۰ هزار تنی به سایت سوخت رسانی بندرعباس در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با آغاز فعالیت این کشتی عملیات سوخت رسانی به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از این مرکز بیش از پیش تسهیل و زمان سوخت رسانی به حداقل کاهش خواهد یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین