mana.ir

کد خبر: ۹۲۷۱۱ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱
فرمانده مرزبانی استان بوشهر خبر داد:

کشف ۱۴ میلیارد تومان کالای قاچاق از یک شناور در بندر ریگ

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور با محموله ۱۴ میلیارد تومانی کالای قاچاق در بندر ریگ این استان خبر داد.

کشف ۱۴ میلیارد تومان کالای قاچاق از یک شناور در بندر ریگ

سرهنگ یدالله شرفی  در گفتگو با  خبرنگار مانا در بوشهر حمایت از تولیدات داخلی و سرمایه‌گذاران حوزه اقتصادی و تولیدی را از تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: مقابله با کالا قاچاق از برنامه‌های مهم مرزبانی است که در این زمینه تمامی سواحل و مرز دریایی خلیج‌فارس تحت رصد و پویش قرار دارد.

وی از شناسایی محموله کالا قاچاق از یک شناور باری در اسکله بندر ریگ از بنادر شمالی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: دریابانان بندر ریگ با اشراف اطلاعاتی از اقدام قاچاقچیان مبنی بر حمل کالای قاچاق در یک شناور و احتمال تخلیه غیرمجاز، بلافاصله پس بررسی ویژه موضوع در اقدامی به موقع موفق به توقیف شناور شدند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر افزود: در بررسی شناور توقیفی، تعداد ۱۱۶ دستگاه چرخ خیاطی، ۳۲ هزار و ۵۷۵ عدد فندک، ۲۶ هزار و ۱۱۰ عدد انواع نوشت افزار، ۷۲۴ عدد انواع عصای پزشکی و صد‌ها قلم کالای قاچاق کشف شد.

شرفی با اشاره به دستگیری هفت نفر متهم در جریان این عملیات، ارزش ریالی کالای کشف شده را ۱۴۰ میلیارد ریال برآورد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: مرزبانان در کنار خلیج فارس با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی بر آب‌های ساحلی استان و کنترل دقیق شناور‌های تجاری و صیادی از ورود هرگونه کالای قاچاق جلوگیری و عرصه را بر قاچاقچیان و مجرمین و افراد سودجو تنگ می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین