mana.ir

کد خبر: ۹۲۷۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۹ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۱
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

تعاونی مرزنشینان در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود/ ساماندهی کالای ته لنجی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از احیا تعاونی مرزنشینان خبر داد و گفت: تعاونی مرزنشینان در راستای بهبود معیشت اقتصادی و به‌منظور تقویت کسب و کار و اشتغال در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

تعاونی مرزنشینان در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود/ ساماندهی کالای ته لنجی

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مهدی صفوی در نشست با فعالان اقتصادی بوشهر از فعال شدن شرکت‌های تعاونی مرزنشینان استان خبر داد و اظهار داشت: تعاونی مرزنشینان در راستای بهبود معیشت اقتصادی و به‌منظور تقویت کسب و کار و اشتغال در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر فعال کردن شرکت‌های تعاونی مرزنشینان در استان از جمله اولویت‌های مهم دانست و بیان کرد: در این زمینه هیئت وزیران به منظور اجرا برنامه ملی تقویت کسب و کار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی مصوبه‌ای داشته است.

وی افزود: طبق پیگیری و اقدامات به عمل آمده و با حمایت و پشتیبانی استاندار، شرکت‌های تعاونی مرزنشینان در استان بوشهر احیا خواهند شد.

صفوی عنوان کرد: حمایت بیشتر از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای همکاری در رفع مشکلات زیر ساختی می‌تواند در احیا و راه‌اندازی مجدد تعاونی‌های مرزنشینان در استان بوشهر تسریع کند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: در حوزه صمت استان اقدامات متعدد و ارزنده‌ای نظیر راه‌اندازی سامانه جدید یکپارچه مرزنشینان، ایجاد دسترسی سیستمی سامانه مرزنشینان برای سهولت و تسهیل‌گری، کاهش مبلغ صدور کارت مبادلات مرزنشینان، واگذاری خدمات مرزنشینان از مرکز استان به شهرستان‌های مربوطه، برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با حوزه تجارت مرزنشینان انجام شده است.

ساماندهی کالای همراه ملوان

استاندار بوشهر هم از ساماندهی کالای همراه ملوان خبر داد و بیان کرد: با ساماندهی کالای ته لنجی می‌تواند در وضعیت و فعالیت تعاونی مرزنشینان موثر باشد.

احمد محمدی‌زاده با تأکید بر تشکیل کارگروه تخصصی احیا تعاونی مرزنشینان استان بوشهر تصریح کرد: حل مشکلات راه‌اندازی تعاونی مرزنشینان در استان باید از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط تسریع شود.

وی با بیان اینکه احیا تعاونی مرزنشینان نقش مهمی در بهبود وضعیت معیشتی مردم استان بوشهر دارد خاطر نشان کرد: حل مشکلات معیشتی مردم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

استاندار بوشهر از صدور مجوز سفر ۹۰۰ لنج سنتی استان بوشهر به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس خبر داد و بیان کرد: در سه ماه نخست امسال این لنج‌ها برای حمل کالا تجاری و مواد غذایی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس سفر می‌کنند.

محمدی زاده افزود: کالای مورد نیاز مردم در اولویت لنج‌های تجاری است که این ۹۰۰ شناور باید ۵۰ درصد کالای تجاری و ۵۰ درصد مواد غذایی مورد نیاز مردم را حمل، تخلیه و ترخیص کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین