mana.ir

کد خبر: ۹۲۶۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۱

۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

در حال حاضر یارد‌های ساخت و تعمیر زیادی در سراسر جهان در زمینه ساخت و تعمیر کشتی فعالیت می‌کنند که در این ارتباط ۱۰ یارد معروف ساخت و تعمیر کشتی در جهان که توسط سایت‌های دریایی برگزیده شده اند، به شرح زیر معرفی می‌شود. ناگفته نماند بیشترین تعداد این یارد‌ها در چین و کره جنوبی قرار دارند.

 1. CSBC Corporation- تایوان
  این  کارخانه  ساخت و تعمیر از یارد‌های برتر جهان در تایوان است که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده و فعالیت گسترده‌ای در زمینۀ ساخت کشتی‌های تجاری، فراساحل، ماشین آلات تولیدی، مهندسی دریایی، مونتاژ تجهیزات و صنایع حمل‌و‌نقل و ناو‌های جنگ دارد.   
  این شرکت مشتریان بین‌المللی زیادی از اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا وارد می‌کند از سال ۲۰۰۸ تا کنون به صورت خصوصی اداره می‌شود.
  این کارخانه قبلاً به عنوان شرکت کشتی سازی چین شناخته می‌شد و در حال حاضر در کائوسیونگ است و از یک دفتر منطقه‌ای در تایپه برخوردار است.
  تایوان دارای دو کارخانه کشتی سازی گسترده  به نام‌های Kaohsiung و Keelung است.
  اسکلۀ خشک دارای ۹۵۰ متر طول و ۹۲ متر عرض و میزان آبخور آن ۱۴ متر می‌باشد.
  این کارخانه در نزدیکی بزرگترین بندر تایوان واقع شده و به انواع و اقسام تجهیزات فوق مدرن مجهز است اسکله خشک این یارد می‌تواند به طور همزمان ساخت و تعمیر کشتی با وزن بیش از ۱۰ هزار تُن را داشته باشد.
  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  2.  صنایع سنگین هیوندای- کره جنوبی
  شرکت کشتی سازی هیوندای به عنوان گروه کارخانجات پیشرو در جهان محسوب می‌شود که ۱۵ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. کارخانه کشتی سازی GUNSUN یکی از بزرگترین کارخانه‌های جهان است که در چهار کیلومتری امتداد خط ساحلی رو به خلیج Mipo کره قرار دارد.
  این کارخانه سازنده مشهور سیستم‌های نیروی  محرکه دریایی است که سال تاسیس و شروع به کار آن به سال ۱۹۷۴ بر‌می‌گردد این کارخانه تاکنون ۲۱۵۱ کشتی در اندازه‌های مختلف را به ۳۲۱ مالک کشتی در ۵۰ کشور جهان تحویل داده است.
  بزرگترین کشتی کانتینری جهان که توسط این کارخانه ساخته شده CSCL Globe در سال ۲۰۱۸ تحویل شد.
  این کارخانه ۱۰ اسکله به طول ۷۰۰ متر و عرض ۱۱۵ متر دارد که به جرثقیل‌های جدید و بزرگ مجهز است که امکان ساخت هر نوع کشتی با هر بدنه را فراهم می‌کند که مساحت این کارخانه حدود ۱۷۸۰ هکتار می‌باشد که­­ انبار‌هایی را به وسعت ۳۹۵ هکتار در خود جای داده است که دارای خطوط برش مکانیزه فولاد، کارگاه نقاشی، کارخانه فلزکاری و مغازه‌های میل لنگ است.
  با توجه به اینکه کارخانه به راحتی به دریا دسترسی دارد  در ساخت کشتی‌های فله‌بر، کشتی‌های کانتینری، تانکر‌های نفت، کشتی‌های حامل محصولات، کشتی‌های باری چند منظوره، کشتی‌های حمل خودرو خالص، کشتی‌های رورو، تانکر‌های شیمیایی، دکل‌های دریایی و بارج تخصص دارد. همچنین خدمات مهندسی حمل‌و‌نقل و دریایی فعالیت می‌کند.
  با اجرای طرح‌های توسعه قرار است به تولید کشتی‌های دوستدار محیط زیست و کم کربن تبدیل شود.

  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  3. کارخانه کشتی سازی دالیان COSCO چین
  این کارخانه در سال ۲۰۰۷ با سرمایه گذاری مشترک شرکت گروه کشتیرانی اقیانوس چین و صنایع سنگین کاوازاکی تأسیس شد این کارخانه با نام DACKS شناخته می‌شود که در دالیان واقع شده است. مساحت آن ۱.۸۹ میلیون متر مربع در امتداد ساحلی ۲۵۰۰ متری دریا قرار دارد. طولانی‌ترین اسکله خشک چین در این منطقه است. این شرکت در ساخت کشتی‌های فله بزرگ VLCC، کشتی‌های کانتینری، کشتی‌های حمل‌ونقل خالص، کشتی‌های LNG  مهارت  دارد. علاوه بر ساخت کشتی در این کارخانه سالانه بیش از ۲۰۰ کشتی تعمیر می‌شود.

  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان
  4. Reliance Naval and Engineering Limited (R-NAVAL) – Pipavav هند
  بزرگترین شرکت کشتی سازی هندی با زیرساخت‌های کشتی سازی و مهندسی دریایی جهان در بمبئی و اولین شرکت خصوصی هندی که علاوه بر ساخت کشتی‌های تجاری، مجوز ساخت کشتی‌های جنگی را دارد.
  این کارخانه در Pipavav، واقع است و بیش از ۵۰۰ هکتار وسعت دارد. می‌تواند کشتی‌هایی با وزن ۴۰۰ هزار DWT را در خود جای دهد و منطقه وسیعی را برای تخلیه وسیعی برای تخلیه ماشین آلات و تجهیزات کشتی را در اختیار دارد.
  این کارخانه امکانات تعمیر شناور را در اختیار دارد دارای امکاناتی برای واحد‌های تولیدی سکو‌های بزرگ دریایی را دارا می‌باشد.
  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  5. Samsung Heavy Industries Co LTD- Geoje Shipyard کره
  یکی از بزرگترین شرت‌های کشتی سازی کره و جهان است که در بخش تحقیق و دیجیتالی کردن پروژه‌های بندری و کشتی سازی نقش اساسی دارد. این شرکت امکانات  مهندسی دریانوردی، ساخت و تحویل کشتی برای شرکت‌های کشتیرانی، ساخت ماژول‌های بالادست، دکل‌های حفاری، سکو‌های شناور، سیستم‌های کنترل شناور‌ها را در اختیار دارد.
  کارخانه کشتی سازی Geoje وابسته به این کارخانه بزرگترین کارخانه در کره که دارای ۱۵ اسکله شناور و سه اسکله خشک می‌باشد می‌تواند بزرگترین کشتی‌های باربری جهان را برای ساخت و تعمیر در خود جای دهد.
  کارخانه در سال ۱۹۷۷ به وسعت چهار میلیون متر مربع ساخته شده و می‌تواند سالانه ۷۰ کشتی را ساخته و یا تعمیر کند.
  کشتی‌سازی Geoje عمدتاً کشتی‌های ویژه‌ای مانند کشتی‌های LNG، کشتی‌های حفاری نفت، کشتی‌های کانتینری و کشتی‌های مسافربری را می‌سازد، اما بیشترین تمرکز را برای ساخت کشتی‌های LNG گذاشته است.

  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  6. Hyundai-Samho Heavy Industries Co.LTD کره
  بزرگترین شرکت کشتی سازی جهان که در Yeongnam کره جنوبی مستقر است. دامنه فعالیت خود را در ساخت کشتی‌های LNG و فراساحل گسترش داده است. اولین کشتی حامل گاز LNG در این کارخانه ساخته شده و تولید کشتی‌ها با انرژی سبز در رأس برنامه‌های این کارخانه قرار دارد. کشتی‌های کانتینری و فله بر و کم کربن را نیز  در دست ساخت دارد.
  کارخانه سالانه ۴۰ کشتی را ساخته و تحویل می‌دهد. بزرگترین اسکله‌های خشک دنیا در این کارخانه است که دارای مساحت ۳۳۰۰۰۰۰ متر مربع می‌باشد یارد‌های این شرکت می‌توانند هشت کشتی حامل گاز LNG را در یک سال تولید کنند.

  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان
  7. New Times Shipbuilding Co. LTD چین
  یک شرکت کشتی سازی بزرگ چینی که در منطقه صنعتی Xingang در استان جیانگ سو در شرق چین واقع است بیش از یک میلیون متر‌مربع خط ساحلی دارد و از امکانات پشتیبانی و کارگاه اسکله برخوردار است.
  در زمینه ساخت، نگهداری و تعمیر کشتی‌های فله‌بر، بارج ها، تانکرها، کشتی‌های باری، تانکر‌های نفت سایز پاناماکس و تانکر‌های شیمیایی مهارت دارد. کارخانه ظرفیت ساخت کشتی‌های ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن را دارا است و می‌تواند سالانه کشتی‌هایی با ظرفیت پنج میلیون DWT  بسازد.
  این کارخانه یک تیم حرفه‌ای متشکل از ۵۰۰۰ مهندس و کارکنان آموزش در اختیار دارد.

  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  8. China Shipping Industry (JIANGSU) Co. LTD چین
  این کارخانه یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه تعمیر و نگهداری کشتی‌هاست و تا‌کنون بیش از ۹۰ کشتی ساخته است. این کارخانه اخیراً رویکرد خود را به سمت کشتی‌های LNG و دوستدار محیط زیست تغییر داده تا از رقبای ژاپنی و کره‌ای پیشی بگیرد.
  این کارخانه در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد و نیروی کاری متخصص  متشکل از ۲۹۵۰ نفر را در اختیار دارد.

  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  9. شرکت صنایع سنگین شانگ‌های جیانگ نان چانگ شینگ (SCH) چین
  در سال ۲۰۰۶ در بخش جنوبی مرکز شانگ‌های تاسیس شد، اما در سال ۲۰۰۹ به جزیره چانگ شینگ در نزدیکی رودخانه یانگ تسه انتقال یافت.
  انواع و اقسام کشتی‌های کانتینری از ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ TEU، کشتی‌های حامل گاز، سکو‌های شناور، شناور‌های نظامی و غیر‌نظامی در این کارخانه ساخته می‌شود.
  این کارخانه  ۱.۴۸ میلیون مترمربع وسعت دارد  و از هشت دستگاه تأسیسات پهلوگیری با اسکله ۱۸۷۰ متری برخوردار است.
   کارخانه مجهز به بزرگترین جرثقیل‌های بزرگ جهان است و تمامی فعالیت‌های مربوط به ساخت و تعمیر کشتی در آن جریان دارد.
  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان

  10. Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding CO LTD چین
  این کارخانه در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد و به شرکت کشتی سازی دولتی چین تعلق دارد. مساحت آن پنج میلیون متر مربع است که منطقه ساحلی حدود چهار کیلومتر را پوشش می‌دهد.
  کارخانه داراری اسکله و تجهیزات بزرگ می‌باشد و انواع و اقسام کشتی‌ها را دارا است و از سال ۲۰۱۳ تا‌کنون انواع کشتی‌های تجاری را ساخته و اخیراً یک کشتی فله‌بر ۲۱۰  هزار DWT را به یک مشتری  نیویورکی تحویل داده است.
  ۱۰ یارد برتر ساخت و تعمیر کشتی در جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین