mana.ir

کد خبر: ۹۲۵۰۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۱

ایجاد کریدور ایمن برای عبور کشتی‌ها از سوی روسیه

روسیه اعلام کرد در حال ایجاد یک کریدور ایمن بشر دوستانه برای خروج کشتی‌ها از آب‌های اوکراین است، اما شرکت‌های کشتیرانی چندان امیدوار به این تصمیم نیستند.

ایجاد کریدور ایمن برای عبور کشتی‌ها از سوی روسیه

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ از آن جایی‌که بیش از ۱۰۰ کشتی و حدود ۱۰۰۰ دریانورد از ۲۰ ملیت مختلف هنوز در منطقه جنگی روسیه و اوکران  گیر افتاده‌اند به همین جهت روسیه اعلام کرد همه روزه  از ۸ صبح تا ۸ شب یک کریدور ایمن برای عبور کشتی‌ها از منطقه جنگی اوکراین به سمت کشور‌ها  راه اندازی کرده است. اما مؤسسه MarineTraffic اعلام کرد داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد که هیچ کشتی خارجی تاکنون از این کریدور عبور نکرده چراکه نسبت به  ایمنی آن اطمینان ندارند.

در این ارتباط فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل‌ونقل (ITF) و اتاق بین‌المللی کشتیرانی (ICS) گزارش دادند وضعیت دریانوردان و شرایط حاکم بر کشتی‌های پهلو گرفته در بنادر اوکراین و دریانوردان آن‌ها بسیار وخیم است و باید تلاش جهانی برای خروج آن‌ها صورت گیرد.

این گزارش حاکی است مالکان کشتی و مدیران خطوط کشتیرانی، اتحادیه‌ها و مؤسسات مردم نهاد تلاش می‌کنند تا خدمه و کشتی‌ها از اوکراین خارج شوند، اما هیچ تضمینی برای عبور ایمن آن‌ها وجود ندارد، زیرا آنان اعتقاد دارند مین‌های کار گذاشته شده در اطراف دریای سیاه ممکن است به فاجعۀ جدیدی منجر شود.

در پایان این گزارش آمده است علی‌رغم وعده‌هایی که روسیه داده کمتر کشتی‌ای می‌تواند از مهلکه منطقه جنگی به سلامت عبور کند، زیرا یک کشتی نیروی دریایی طی دو روز اخیر در بندر بردیانسک اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفت که تاکنون تعداد کشتی‌های آسیب دیده در بنادر اوکراین به پنج فروند رسیده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین