mana.ir

کد خبر: ۹۱۹۹۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
نتیجه اطلاع‌رسانی مناسب و تمهیدات خاص:

توفان بدون هیچ‌ حادثه دریایی از هرمزگان عبور کرد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: براساس بررسی‌های خاص دریایی و دریافت گزارشات لحظه‌ای از آب و هوای منطقه با بهره گیری از توان نیروهای متخصص در اداره کل بنادر و هواشناسی هرمزگان و همراهی اصحاب رسانه در آگاهی بخشی و رصد لحظه‌ای طوفان دریایی، خوشبختانه این پدیده بدون هیچ گونه حادثه دریایی به پایان رسید.

"علی رضا محمدی کرجی ران" در گفتگو با مانا، با بیان اینکه از هفته گذشته و به محض دریافت اولین هشدارهای مربوط به طوفان، در تمامی بنادر اصلی و فرعی استان، نشست های توجیهی و آگاهی دهنده توسط مدیران هر بندر برگزار شد، اظهارداشت: این جلسات  برای شرکت‌های کشتیرانی و ارگان‌های مرتبط دریایی نیز تشکیل و مخاطرات احتمالی متاثر از این توفان و همچنین اتخاذ موارد احتیاطی و ایمنی یادآوری شد.
 
وی افزود: آنچه مسلم است بهره گیری از دانش متخصصان دریایی و هواشناسی واطلاع‌رسانی به موقع و پیشگیرانه ای که درقالب تصاویر آگاهی دهنده در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با همکاری اصحاب رسانه و رسانه ملی صورت گرفت، گام بزرگی بود که در جهت به صفر رساندن حوادث مرتبط با این توفان‌ بزرگ دریایی برداشته شد.
 
به گفته مدیرکل بنادر ودریا نوردی هرمزگان، تجربیات حاصله از این کارجمعی همراه با تمامی مستندات در معاونت دریایی این اداره کل گردآوری تا در صورت تکرار توفان های مشابه بتوان از تجربیات حاصله بهره برد.
 
لازم به ذکر است، این توفان از عصر روز چهارشنبه هفته گذشته در غرب خلیج‌فارس شروع و سپس به تدریج در روز پنجشنبه و به ویژه روز جمعه یکم بهمن ماه، کل مناطق دریایی خلیج‌فارس، تنگه‌ هرمز و دریای‌ عمان را در نوردید که شدت عمل آن با تخمین بادهایی به بیش از ۴۰ نات و امواجی به بیش از ۳ متر قابل ملاحظه بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین