mana.ir

کد خبر: ۹۱۹۲۱ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۲۵ دی ۱۴۰۰

اعتراض صادر کنندگان هندی به افزایش نرخ کانتینر

سال ۲۰۲۲ میلادی برای صادر کنندگان هندی چندان خوشایند نبست و نوسان قیمت جعبه‌های کانتینر از اول ژانویه تا کنون صدای اعتراض آنان را بلند کرده است.

اعتراض صادر کنندگان هندی به افزایش نرخ کانتینر

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ در پی شیوع نوع جدید کووید ۱۹ (اُمیکرون) در بنادر هند ضمن مختل کردن تولید و صادرات، نرخ جعبه‌های کانتینر را در اکثر بنادر حداقل ۱۲ درصد افزایش داده است. در این راستا  نرخ حمل یک جعبه کانتینر حامل چای هند از هند به  قزاقستان حداقل بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر جعبه افزایش نشان می‌دهد.

"باویک موتا" مدیر نمایندگی  شرکت مرسک در آسیای غربی و مرکزی در این زمینه گفت: نمی‌دانیم چه زمانی وضعیت به حالت عادی بر خواهد گشت، اما شیوع اُمیکرون در حال حاضر  معادلات تجاری دریایی را  به شدت برهم زده و متأسفانه نرخ‌ها از یک بندر به  بندر دیگر متفاوت است، زیرا نرخ جعبه‌های کانتینر به زمان انتظار کوتاه مدت یا بلند مدت کشتی‌ها در بنادر بستگی دارد.

وی در ادامه یاد‌آور شد: افزایش نرخ فعلی جعبه‌های کانتینر از یک سو و نرخ حمل کانتینر که در پی افزایش تقاضا صورت گرفته باعث ناراحتی صادر کنندگان هندی شده است.

وی افزود: هند به دلیل فروش کالا‌های مهندسی، نفت و سنگ‌های زینتی از اول تا هفتم ژانویه  شاهد افزایش ۳۳ درصدی صادرات در این زمینه بوده که همین امر باعث کمبود جعبه‌های کانتینر و افزایش نرخ آن شده است.

وی یاد‌آور شد: از سوی دیگر صادر کنندگان برنج، چای و کالا‌های چرمی نگرانی خود را نسبت به افزایش قیمت‌ها اعلام کرده‌اند و با شرایط فعلی به نظر نمی‌رسد که قیمت‌ها به این زودی کاهش یابد.

شایان ذکر است در پی افزایش قیمت جعبه‌های کانتینر قیمت لوازم خانگی نیز بین پنج تا هفت درصد و قیمت پلاستیک و فلزات ۷۰ درصد افزایش یافته است که صادر کنندگان این موضوع را ناشی از افزایش جعبه‌های کانتینر می‌دانند و بالاخره با توجه به اجرای مقررات منع تردد شبانه در هند تولید انواع کالا‌ها نیز ۲۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین