mana.ir

کد خبر: ۹۱۵۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

بحران کمبود جعبه‌های کانتینر در هند

بحران کمبود کانتینر صادر‌کنندگان و وارد‌کنندگان هندی را آن‌چنان غافلگیر ‌کرده که همگی به دنبال روش‌های غیر متعارفی برای حفظ عرضه و تقاضا و پاسخگویی به مشتریان هستند‌.

بحران کمبود جعبه‌های کانتینر در هند
به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ Sarbananda Sonowal  وزیر کشتیرانی و بنادر هند با تایید کمبود جعبه‌های کانتینر در این کشور گفت: در حال حاضر برای صادرات محموله‌ها از کیسه‌ها، جعبه‌های فلزی و چوبی استفاده می‌شود که فضای کمتری را نسبت به کانتینر‌ها در کشتی اشغال می‌کنند.  متاسفانه این کار مورد تایید ما نیست و بالاجبار صادر‌کنندگان نسبت به این کار اقدام می‌کنند.

وی علت اصلی این بحران را ناشی از تقاضای زیاد همزمان با سال نو میلادی و سال نو چینی می‌داند.

وی می‌گوید: دپارتمان بازرگانی هند به دنبال یافتن راه حل‌هایی است تا بتواند به جعبه‌های کانتینر بیشتری دسترسی پیدا کنند.

"شراد کومار صراف" رئیس سابق فدراسیون سازمان صادرکنندگان هند (FIEO) و رئیس فعلی صنایع Technocraft هند در این زمینه گفت: از متخصصان، کارشناسان و مخترعان دعوت کرده‌ایم تا افراد باهوش را برای جایگزینی مناسب کانتینر پیدا کرده و به سمت گزینه‌های پایدار بروند تا کمبود کانتینر را جبران کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به کاهش هزینه‌های بندری، انبار و حمل ونقل گرایش به سمت بسته‌بندی غیرکانتینری بیشتر شده و دولت هیچ راه حل کوتاه مدتی برای حل بحران کانتینر ندارد.

اما در همین حال صادر‌کنندگان و انجمن‌های مردم نهاد و تامین کنندۀ کالا و وزارت بازرگانی هند در تلاش هستند تا راه حل‌های بیشتری را برای مقابله با کمبود جعبه‌ها بررسی کنند، زیرا این حرکت برای دستیابی به اهداف صادراتی ۴۰۰ میلیارد دلاری هند در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بسیار مهم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین