mana.ir

کد خبر: ۹۱۴۴۴ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰

راه اندازی جت دریایی مسافری توسط ایتالیا

جت دریایی SeaJet که مجموعه‌ای متشکل از نوعی هواپیما و قطار مسافری است و می‌تواند ۵۰ مسافر را با سرعت حدود ۷۰ گره دریایی جابه‌جا کند، به آب انداخته شد.

راه اندازی جت دریایی مسافری توسط ایتالیا

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ شرکت Lazzarini Design ایتالیا اعلام کرد: اولین جت دریایی لوکس و کارآمد به صورت آزمایشی که توانایی حمل ۵۰ مسافر با سرعت بالا را دارد توسط این شرکت تولید شد.

بر اساس این گزارش "پیرپائولو لازارینی" طراح ایتالیایی این جت دریایی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مراحل آزمایشی سرعت این جت دریایی ۶۹ گره خواهد بود یاد‌آور شد: این جت با الهام از کاربرد هواپیما و قطار با موتور‌های دوقلو هرکدام ۱۲۰۰ اسب بخار در حال حاضر تولید شده  که  شرکت وارتسیلا سازنده موتور‌های آن است.

وی با اشاره به اینکه فضای داخلی SeaJet بی‌شباهت به هواپیما نیست یاد‌آور شد: این شناور به هیچ عنوان آلودگی زیست محیطی ندارد چرا‌که نیروی محرکه آن از طریق الکترونیکی است و پنل‌های خورشیدی شفاف که بر روی سقف آن است باعث جذب انرژی کمکی می‌شود.

وی در پایان گفت: اطمینان داریم که استفاده از این وسیلۀ نقلیۀ دریایی که قبلاً به یک رویا شبیه بود با استقبال زیاد مسافران دریایی مواجه خواهد شد.
راه اندازی جت دریایی مسافری توسط ایتالیا
راه اندازی جت دریایی مسافری توسط ایتالیا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین