mana.ir

کد خبر: ۹۱۴۰۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۲۶ آبان ۱۴۰۰
مدیرعامل شستا در نشست تخصصی مشترک با اعضاء هیئت مدیره گروه کشتیرانی تاکید کرد:

برجسته‌سازی استفاده از توان داخلی در راهبرد ۱۴۰۴ گروه کشتیرانی

نشست تخصصی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره  گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

برجسته‌سازی استفاده از توان داخلی در راهبرد ۱۴۰۴ گروه کشتیرانی

به گزارش مانا، در این نشست تخصصی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گزارشی از عملکرد و اقدامات دو ساله این گروه به مدیرعامل و معاونین شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ارائه کرد.
مهندس محمدرضا مدرس خیابانی در خصوص عملکرد گروه کشتیرانی با اشاره به اینکه این گروه در شرایط دشوار جنگ اقتصادی وظیفه پشتیبانی از نظام تولیدی کشور را بر عهده دارد، تصریح کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی‌ها، تلاش مجموعه دست اندرکاران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران معطوف به ادای هر چه بهتر وظیفه پشتیبانی از اقتصاد کشور است
و این در حالی است که فعالیت‌های عملیاتی خود را ذیل محدود کننده‌ترین تحریم‌های تاریخ  و همچنین شیوع ویروس کرونا به سرانجام می‌رساند.

دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در ادامه این جلسه ضمن تشکر از زحمات به عمل آمده در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران توصیه‌هایی را برای بهبود فعالیت‌ها ارائه نمودند.  
وی مأموریت مهم در شستا و در زیرمجموعه‌های هلدینگ‌های وابسته به این شرکت سرمایه گذاری را توسعه در همه بخش‌ها بیان کرد و گفت: سرمایه گذاری‌ها باید بیشتر با تاکید بر استفاده از منابع بانکی و اعتباری داخل کشور و هدف گذاری افزایش سود آوری باشد.  
مدیرعامل شستا بر استقرار تام و  تمام حاکمیت شرکتی در گروه و برگزای محتوایی کمیته‌ها با حضور اعضای مؤثر و مبارزه جدی با فساد در مجموعه هلدینگ کشتیرانی تاکید نمود و افزود: این امر باید تا کسب رتبه‌ای در خور توجه در این هلدینگ ادامه یابد.  
وی تهیه برنامه راهبردی در ناوگان ملی در افق ۱۴۰۴ را امری بسیار با ارزش توصیف و تصریح کرد: این مهم باید با نگاه توسعه‌ای برای دستیابی سهم بیشتر از بازار گروه کشتیرانی با تکیه بر نگاه بین‌المللی و استفاده از توان داخلی در ساخت کشتی و کانتینر طی یک ماه آینده بازنگری شود.  
مدیرعامل شستا استفاده از ظرفیت‌های داخلی و همچنین ظرفیت سازی برای فعالیت‌های کشتیرانی در مجموعه شستا و شرکت‌های وزارت رفاه را بسیا حائز اهمیت دانست.
وی همچنین در خصوص پرداخت بدهی‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تهاتر آن با مطالبات سازمان تامین اجتماعی در  چارچوب قانون بودجه کشور توصیه‌هایی را ارائه کرد.
 گفتنی است، تولید سوخت کم سولفور درداخل و در پالایشگاه‌های جنوب کشور، تداوم کنترل‌های داخل و فرایند‌ها به خصوص در بخش سوخت کشتی ها، توجه و تاکید بر حفظ و نگه داشت سرمایه‌های انسانی و تداوم و اجرای دستور العمل‌های بهداشتی به خصوص در حوزه ناوگان و نیز ساخت کشتی و کانتینر در داخل کشور با همکاری شرکت‌های تولیدی ساخت کشتی و فولادی از مهم‌ترین مواردی بود که مدیرعامل شستا در نشست مشترک با مدیریت ارشد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بر انجام آن‌ها تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین