mana.ir

کد خبر: ۹۱۱۹۲ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۰۲ آبان ۱۴۰۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

افزایش عمق برای تردد کشتی‏‌های ۵۰ هزارتنی اولویت بندر بوشهر است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای ایجاد شرایط تردد کشتی‌های ۵۰ هزارتنی در اولویت طرح‌های توسعه این بندر است.

افزایش عمق برای تردد کشتی‏‌های ۵۰ هزارتنی اولویت بندر بوشهر است

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر سیاوش ارجمندزاده در نشست اعضا کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان بوشهر دارای ۱۱ بندر تجاری است که بزرگترین آن بندر بوشهر با ظرفیت هشت میلیون تن تخلیه و بارگیری است.

وی بیان کرد: در فاز نخست، توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین تدارک دیده شده و یک برنامه پنج ساله توسعه بندر بوشهر تا سال ۱۴۰۵ مشخص شده که براساس این مطالعه برنامه‌‏ها یکی پس از دیگری اجرایی خواهد شد.

ارجمندزاده ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های برای بندر بوشهر توسعه دریایی است که مقرر شد با افزایش عمق کانال تا ۱۳.۵ متر زمینه برای تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بوشهر فراهم شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در شرایط کنونی در بندر بوشهر تنها امکان تردد کشتی‎‌های ۳۰ هزارتنی فراهم است که با اجرای طرح توسعه علاوه بر فراهم شدن شرایط برای تردد کشتی‎‌های ۵۰ هزار تنی، مساحت محوطه‎‌های ترمینال‌های کانتینری، صادرات مواد معدنی و نفتی افزایش پیدا می‌‏کند.

وی در ارتباط با بنادر تابعه استان بوشهر نیز اظهار کرد: طرح توسعه بنادر تابعه بوشهر نیز در قالب ۱۵ سال و سه برنامه پنج ساله (از سال ۱۴۰۰) به تصویب رسیده است.

ارجمندزاده عنوان کرد: در قالب طرح توسعه با افزایش ظرفیت بنادر زمینه برای رونق روزافزون تجارت آن‌ها فراهم شود که نتیجه آن افزایش اشتغال و رونق کسب و کار حوزه دریانوردی در استان بوشهر است.

وی افزود: در این ارتباط با یک گام رو به توسعه بیشتر تلاش می‏‌شود تا شناور‌های سنتی به تدریج جای خود را به شناور‌های فلزی داده و بنادر تابعه در این استان بتوانند به خوبی در عرصه تجارت بین المللی فعالیت داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین