mana.ir

کد خبر: ۹۱۱۳۷ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۲۳ مهر ۱۴۰۰

کاهش دزدی دریایی در آب‌های بین‌المللی طی ۹ ماه ۲۰۲۱

تعداد ۹۷ مورد دزدی دریایی و سرقت مسلحانه از کشتی‌ها در ۹ ماهه سال ۲۰۲۱ صورت گرفته که در ۲۷ سال اخیر از پایین‌ترین سطح برخوردار است. در این میان دزدی دریایی در خلیج گینه با افزایش گشت‌های دریایی حدود ۵۰ درصد کاهش یافت.

کاهش دزدی دریایی در آب‌های بین‌المللی طی ۹ ماه ۲۰۲۱
به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از اتاق بین‌المللی کشتیرانی IMB در ۹ ماهه سال جاری میلادی ۹۷ مورد دزدی و حادثه دریایی در سراسر جهان رخ داده که از سال ۱۹۹۴ تا کنون کم سابقه است.

در این گزارش آمده است کاهش دزدی دریایی در خلیج گینه نشان از فعالیت گشت‌های دریایی و گروه‌های مقابله با دزدان دریایی حکایت دارد به گونه‌ای که در این مدت ۲۸ مورد دزدی دریایی در این منطقه رخ داده در حالی که در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ این رقم ۴۶ مورد بود.

از سوی دیگر در نیجریه نیز تنها چهار مورد ثبت شده که در مقایسه با ۱۷ مورد سال ۲۰۲۰ و ۴۱ مورد سال ۲۰۱۸ کمترین میزان به شمار می‌رود.

گزارش IMB حاکی است کاهش کلی وقایع دزدی دریایی و سرقت مسلحانه در منطقه گینه و نیجریه حاکی از افزایش تدابیر امنیتی و هماهنگی دریایی است که توسط مقامات منطقه‌ای و ملی اتخاذ شده است.

"Michael Howlett" مدیر دفتر بین‌المللی کشتیرانی در این زمینه گفت: از کاهش حملات دزدی دریایی و سرقت مسلحانه در خلیج گینه و تلاش‌های مقامات دریایی در منطقه استقبال می‌کنیم.

با این حال باید تلاش‌های مستمری برای اطمینان از دریانوردان و کشتی‌ها هنگام حمل کالا‌های اساسی در منطقه انجام شود خوشبختانه هماهنگی و اقدامات ایمنی کشور‌ها به کاهش دزدی دریایی منجر شده که باید به طور مضاعف تداوم یابد.

در این گزارش آمده است در تنگه‌های سنگاپور در این مدت ۲۰ مورد سرقت مسلحانه گزارش شده که نسبت به ۱۵ مورد سال ۲۰۲۰ در این منطقه دزدی دریایی افزایش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد در منطقه Callao Anchorage in Peru تعداد ۱۵ مورد دزدی دریایی ثبت شده که باید مورد توجه جامعۀ دریایی قرار گیرد.

در پایان این گزارش آمده است در آب‌های اندونزی کاهش قابل ملاحظه دزدی‌های دریایی به چشم می‌خورد که تنها شش مورد در ۹ ماهه اول ۲۰۲۱ گزارش شده که در مقایسه با ۲۳ مورد مدت مشابه سال ۲۰۲۰ کمترین میزان به شمار می‌رود که از سال ۱۹۹۳ تا کنون کم سابقه است.

کاهش دزدی دریایی در آب‌های بین‌المللی طی ۹ ماه ۲۰۲۱

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین