mana.ir

کد خبر: ۹۱۰۳۴ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰

تداوم جستجو برای یافتن صیادان مفقود شده بر اثر توفان شاهین

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى از تداوم جستجو‌ها برای یافتن صیادان مفقود شده در حادثه توفان حارّه‌ای شاهین در چابهار خبر داد.

به گزارش مانا، نادر پسنده در رابطه با آخرین وضعیت حادثه برای لنج ماهیگیران در بندر چابهار گفت: روز گذشته وقوع یک حادثه در پسا بندر چابهار برای یک لنج ماهیگیری از طریق سازمان شیلات به سازمان بنادر و دریانوردی اعلام شد. بلافاصله تیم های جستجو و نجات  ما به کمک تیم های شیلات رفته و جستجو را آغاز کردند تا بتوانند ردی از صیادان مفقود شده به دست بیاورند.

وی ادامه داد: براساس اعلام شیلات، یک لنج ماهیگیری با وجود ممنوعیت ورود به دریا اقدام به خروج می کند و در اطراف پسابندر دچار توفان شده و پس از برخورد با صخره غرق شده و از سرنشینان آن مفقود می شوند.

به گفته مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى بعد از بهتر شدن وضعیت جوی کار جستجو از سوی تیم‌های شیلات و سازمان بنادر و دریانوردی آغاز شده و تا ظهر امروز با وجود اینکه محل حادثه اطراف پسابندر بوده است، هیچ ردی از مفقودی ها به دست نیامده است.

پسنده در مورد تعداد دقیق صیادان مفقود شده گفت: براساس قانون کنترل بنادر صیادی با شیلات است و ما نیز اطلاعات خود را از آنها می گیریم.  براساس آخرین اعلام شیلات پنج صیاد مفقود شده‌اند.

وی در مورد تداوم یا توقف عملیات جستجو و اینکه آیا امکان زنده ماندن صیادان وجود دارد، اظهار کرد‌: روز گذشته شرایط دشواری را در دریا سپری کردیم و متاسفانه در زمان توفان این لنج با وجود ممنوعیت ها اقدام به خروج کرد که حادثه پیش آمد. تا زمان یافتن مفقودان تیم های شیلات و سازمان بنادر و دریانوردی کار جستجو را انجام می دهند. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین