mana.ir

کد خبر: ۹۰۹۷۸ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰

بیانیه مشترک سازمان IMO و ILO پیرامون تسهیل در مراقبت‌های پزشکی دریانوردان

دبیرکل سازمان IMO و مدیر کل سازمان بین المللی کار (ILO) با صدور بیانیه‌ای مشترک با اشاره به اینکه تاکنون فقط ۲۴ کشور درباره واکسیناسیون دریانوردان شفاف سازی کرده اند بار دیگر از کشور‌های بندری و ساحلی خواستند مراقبت‌های پزشکی واکسیناسیون دریانوردان را به عنوان نیروی انسانی کلیدی در اولویت اصلی قرار دهند.

بیانیه مشترک سازمان IMO و ILO پیرامون تسهیل در مراقبت‌های پزشکی دریانوردان

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ در بیانیه مشترک "کیتاک لیم" و "گای رایدر" مدیر‌کل ILO آمده است بسیاری از دریانوردان در دسترسی به مراقبت‌های پزشکی با مشکل مواجه شده‌اند و متاسفانه در برخی موارد تعهد اخلاقی از سوی سازمان‌های ذی‌ربط به منظور دسترسی دریانوردان به مراقبت‌های پزشکی به چشم نمی‌خورد.

در ادامۀ این بیانیه مشترک آمده است بعد از ۱۸ ماه که زنجیرۀ تأمین و لجستیک کالا توسط دریانوردان به سرانجام رسیده و هیچ خللی در آن وارد نشده مشکلات دریانوردان در زمینه رسیدگی و مراقبت‎های پزشکی با تأخیر صورت می‌گیرد که به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

جای تأسف دارد ۱۴ ماه پس از صدور توصیه‌هایی برای کشور‌های بندری و ساحلی مبنی بر خروج دریانوردان از مهلکه کرونا و تشدید مراقبت‌های پزشکی هنوز شاهد برخی مشکلات در این زمینه هستیم.

بیانیۀ مشترک یکبار دیگر از دولت‌ها خواست امنیت استراتژیک بخش دریایی را به رسمیت شناخته و مطابق با قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در اول دسامبر ۲۰۲۰ تصویب شد، دریانوردان را به عنوان نیروی کلیدی بشناسند.

از سوی دیگر مطابق با دستورالعمل سازمان WHO برای اولویت بندی دریانوردان در زمینه واکسن که در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۱ به روز شده بار دیگر از دولت‌ها درخواست می‌کنیم دریانوردان را در برنامه‌ای ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ در اولویت قرار دهند.

در بخشی از بیانیه مشترک تأکید شده است اطلاعات دریافت شده توسط این سازمان‌ها نشان می‌دهد تا کنون فقط ۲۴ کشور در زمینه اجرای برنامه‌های واکسیناسیون دریانوردان به فراخوان پاسخ مثبت داده و شفاف سازی کرده‌اند که لیست آن‌ها در سایت‌های IMO و ILO موجود است.

در این راستا از این کشور‌ها سپاسگزاری می‌کنیم و از سایر کشور‌ها در‌خواست داریم نسبت به واکسیناسیون دریانوردانی که به صنعت کشتیرانی بین‌المللی خدمت می‌کنند سرعت بخشند، زیرا این گروه برای تسهیل خدمات انسان‌ها تلاش‌های بیشماری از خود نشان داده و روز به روز بر آن تداوم می‌بخشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین