mana.ir

کد خبر: ۹۰۸۲۶ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

بزودی شاهد رونمایی از موتور دریایی تمام ایرانی خواهیم بود

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه توانستیم در شرایط تحریم و تهدید به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنیم، گفت: در سه حوزه سطح، زیرسطح و هوا توانسته‌ایم به تجهیزات راهبردی دست پیدا کنیم و امیدواریم به زودی شاهد رونمایی از موتور دریایی تمام ایرانی باشیم.

به گزارش مانا، امیر سرتیپ دریادار شهرام ایرانی روز سه‌شنبه در نشست خبری در تشریح هفتاد و پنجمین ناوگروه اعزامی به اقیانوس اطلس افزود: امروز بزرگترین رویداد تاریخی نظامی در حوزه دریا توسط نیروی دریایی راهبردی ارتش با اعزام ناو گروه رزمی متشکل از ناوشکن همیشه ایرانی و تمام ایرانی جمهوری اسلامی ایران سهند و ناو بندر مکران به سلامتی و با اقتدا و موفقیت به اتمام رسید و توانست ماموریت خود را با عبور از اقیانوس هند جنوبی و اطلس شمالی و پیمودن حدود ۴۵ هزار کیلومتر در اقیانوس‌ها و دریاها و در مقابله با دریاهای خروشان و طبیعت خشن اقیانوس‌ها به اتمام رسانده و به میهن عزیزمان برگردد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: امروز که صحبت از ناوشکن سهند می‌شود، نشان دهنده اوج توانمندی در حوزه‌های مختلف آموزش، تعمیر و نگهداری، ساخت، نوسازی و بهره‌مندی از به روزترین توانمندی‌های علمی و تحقیقاتی است که به دست جوانان و دانشمندان ایرانی و صنعتگران توانمندمان رقم خورده است که توانسته‌اند با عبور از همه دریاهای خروشان نماد پرچم همیشه سرافراز جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان دهند.

ایرانی بیان کرد: پیام اعزام هفتاد و پنجمین ناو گروه این است که کسانی که این توانمندی را باور نداشتند که امروز به این باور رسیده اند و دوستانمان که به این خود اتکایی می‌بالند و افتخار می‌کنند و می‌توانند از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنند.

وی گفت: ایرانیان همیشه نماد صلح و دوستی بودند و به هیچ کشوری چشم نداشتند ولی همیشه مورد تهدید بودند. افتخار ما این است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم با شرایط تحریم و تهدید به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنیم که قابل ارائه به جهانیان است.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: تحریم و تهدید هیچ گاه در برابر ایرانیان بازدارنده نیست و مردم ایران با اقتدار و اتکا به توانمندی‌های خود همواره موانع را برطرف کردند.

دریادار ایرانی ادامه داد: این ماموریت خودباوری، اقتدار و بالندگی ایران را نشان می‌دهد ، زمانی که صحبت از ناو سهند می شود یعنی نماد اوج خود باوری و بالندگی ایران در عرصه دریا و دریانوردی.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این که این ماموریت مهم و راهبردی پیام آور توانمندی و اقتدار ایران است، بار دیگر تاکید کرد:  اگر چه تحریم‌ها و فشار همه جانبه بر کشور و صنعت دفاعی کشور ما اعمال شد اما توانستیم با اتکا به توان داخلی تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.

وی با یادآوری رشادت‌های نیروی دریایی ارتش در دفاع مقدس گفت: نیروی دریایی با اقتدار توانست در همان روزهای اول جنگ نیروی دریایی ارتش رژیم بعث عراق را از کار بیندازد و با اسکورت بیش از ده هزار کشتی شاهرگ اقتصادی کشور را حفظ کند. این اقتدار و توانمندی بعد از دفاع مقدس هم با بازسازی و نوسازی تجهیزات ادامه پیدا کرد که با فرمان فرماندهی کل قوا وارد ساخت ناو و ناوشکن شدیم و جماران نتیجه این فرمان بود.

دریادار ایرانی ادامه داد: بعد از آن به سمت ساخت ناوشکن سهندی و سبلان رفتیم و وارد آب‌های اقیانوس هند و آب‌های آزاد شدیم و با عبور از تنگه جبل‌الطارق در آب های دور دست حاضر شدیم و با افتخار و اقتدار توانمندی فرزندان ایران اسلامی را نشان دادیم که ما همیشه منادی صلح  و دوستی بودیم و هستیم.

وی با اشاره به اقدامات نیروی دریایی ارتش در مقابله با دزدی دریایی گفت: ایران امنیت را نه تنها به شاهرگ اقتصادی خود هدیه کرد بلکه امنیت را برای همگان تامین کرده است.

دریادار ایرانی انجام ماموریت در آب‌های اقیانوس اطلس را بسیار مهم دانست و گفت: عبور ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌هایی که قدرت‌های استکباری در آن حضور دارند، نشان دهنده اقتدار ، توانمندی و اقتدار ایران است و امیدواریم بتوانیم با تلاش و مجاهدت‌های همرزمانم در نیروی دریایی راه شهدا را به بهترین شکل ممکن ادامه دهیم .

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره دستاوردهای نیروی دریایی گفت: توانمندی ما در سه حوزه سطح، زیرسطح و هوا تعریف شده و توانسته‌ایم به تجهیزات راهبردی دست پیدا کنیم. امیدواریم به زودی شاهد رونمایی از موتور دریایی تمام ایرانی باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اولویت اول نیروی دریایی ارتش را تامین امنیت دریایی و خطوط تجارت دریایی عنوان کرد و گفت: با  اقتدار ایستاده ایم و با فرمان فرماندهی مغظم کل قوا آماده انجام هر ماموریتی هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین