mana.ir

کد خبر: ۹۰۶۷۶ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

افزایش نرخ حمل کانتینر سرمایه‌گذاری در بنادر را تسهیل کرد

افزایش نرخ جابه‌جایی کالا توسط کشتی‌های کانتینری از یک سو همچنین بالا رفتن نرخ خرید و اجاره جعبه‌های کانتینر از سوی دیگر باعث ترغیب سرمایه‌گذاران به توسعه بنادر کانتینری شد.

افزایش نرخ حمل کانتینر سرمایه‌گذاری در بنادر را تسهیل کرد

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از سایت‌های خبری در پی شیوع ویروس کووید ۱۹ حجم سرمایه گذاری در بنادر در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته بود، اما در حال حاضر با رونق بازار حمل و نقل کانتینری سرمایه گذاران برای احداث و توسعه بنادر کانتینری بیش از پیش رغبت نشان می‌دهند.

"آلبرت لیخولت" مدیرعامل Global Ports در این ارتباط گفت: در سال ۲۰۲۰ حجم سرمایه گذاری در بنادر بسیار اندک بود و کمتر کسی نسبت به این کار اقدام می‌کرد، زیرا اکثر بنادر کانتینری با تعلیق ورود و خروج کشتی‌ها مواجه بودند، اما در شش ماهه اول سال جاری میلادی حجم سرمایه گذاری در بنادر کانتینری ۲۴.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته بود در این ارتباط باید گفت سرمایه گذاری در ماه ژوئیه نسبت به ماه قبل از آن ۸.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر سرمایه گذاری در بنادر کانتینری به یک بازار رقابتی تبدیل شده و تقاضا برای سرمایه گذاری بیشتر از عرضه آن است.

این در حالی است که سال گذشته سرمایه گذاران علاقۀ کمتری نسبت به اختصاص بودجه برای توسعه بنادر نشان می‌دادند، اما از آن جاییکه حاشیۀ سود حمل و نقل کانتینری به شدت بالا رفته با شتاب در رشد سرمایه گذاری بنادر کانتینری مواجه شده‌ایم که این میزان  رشد سرمایه گذاری از سال ۲۰۰۱ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

وی در پایان گفت: پیش از این سرمایه گذاری در بنادر با نگاه محتاطانه‌ای مواجه بود، اما هم اکنون دیدگاه خوش‌بینانه نسبت به آن بیشتر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین