mana.ir

کد خبر: ۹۰۲۲۸ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۰۷ تير ۱۴۰۰
مدیرکل امور دریانوردان سازمان بنادر اعلام کرد:

مردادماه؛ آغاز واکسیناسیون دریانوردان

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های بین‌المللی تخصصی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه تعداد دریانوردان ایرانی حدود ۱۳۰ هزار نفر است، گفت: از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر جمعیت دریانوردان را واکسینه کند و آن‌ها را در اولویت تزریق واکسن قرار دهد.

به گزارش مانا، علی اکبر مرزبان  ضمن تبریک روز دریانورد و تقدیر از تلاش تمامی دریانوردان، اظهارداشت: شغل دریانوردی با چالش‌های خاصی همراه است و این مشکلات در زمان شیوع ویروس کرونا، دوچندان شده است؛ از سوی بسیاری از کشورها به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا از سوی دریانوردان، تسهیلات رفاهی و بهداشتی بندری و همچنین مرخصی خشکی را محدود و بعضاً به طور کامل متوقف کرده‌اند.
مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های بین‌المللی تخصصی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه محدودیت‌های یاد شده در کشورهای مختلف مدنظر قرار گرفته و به طور مثال در کشوری نظیر چین شدیدتر است، عنوان کرد: مشکل جایگزینی خدمه از دیگر مسائلی است که باید به آن در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و بعضاً برخی دریانوردان مجبور شدند، به مدت شش ماه و حتی بیشتر روی کشتی بمانند.
وی با بیان اینکه سازمان بین‌المللی کار و سازمان بین‌المللی دریانوردی؛ قطعنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های متعدد و خاصی را صادر کرده‌اند و از دولت‌ها خواسته‌اند تا زمینه بازگشت دریانوردان به میهن‌شان را فراهم کنند، خاطرنشان کرد: این بخشنامه‌ها موثر واقع شد؛ اما بعضا گزارش‌هایی می‌رسد که دریانوردان در بعضی بنادر جهان؛ زمین‌گیر شدند.
مرزبان با اشاره به اینکه سازمان بین‌المللی دریانوردی به منظور جلب توجه دولت ها به دریانوردان در این شرایط خاص، شعار روز جهانی دریانورد را «دریانوردان در کانون کشتیرانی آینده» در نظر گرفته است، عنوان کرد: از تمامی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواسته شده تا دریانوردان را به عنوان کارکنان کلیدی صنعت حمل و نقل دریایی، در دنیا به شمار آورند.
وی افزود: حمل و نقل دریایی تنها بخشی از شقوق حمل و نقل است که در ایام شیوع ویروس کرونا تعطیل و متوقف نشد، بنابراین باید به خواسته دریانوردان بیش از پیش توجه شود.
مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های بین‌المللی تخصصی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از خواسته‌های به حق جامعه دریانوردان ایرانی که حدود ۱۳۰ هزار نفر اعم از صیادی، مسافری، خدماتی، باری و...هستند، این است که در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار گیرند، گفت: این درخواست به منظور ارائه روان خدمات و گردش چرخ حمل و نقل دریایی است و مکاتبه های از سوی انجمن صنفی دریانوردان با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده است.
وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی جلسه‌ای را با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اتحادیه مالکان کشتی و انجمن صنفی دریانوردان برگزار کرد و وزارت بهداشت در پاسخ به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که دریانوردان در گروه سوم اولویت واکسن کرونا قرار گرفته اند و قرار است مردادماه واکسیناسیون این گروه آغاز شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین