mana.ir

کد خبر: ۸۸۵۹۰ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
در نشست با سفیر پاکستان در ایران مطرح شد؛

جابجایی کالا و مسافر بین بندر چابهار و بنادر کشور پاکستان

سفیر پاکستان در ایران گفت: ظرفیت‌های بی نظیر تجهیزاتی و زیرساختی که در بندر شهید بهشتی چابهار ایجاد شده است در توسعه تعاملات منطقه‌ای نقش بسزایی ایفا می‌کند.

به گزارش مانا، رحیم حیات قریشی سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران طی بازدید از بندر چابهار و برگزاری جلسه مشترک با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان پیشنهاد کرد تمامی زمینه‌های همکاری بین پاکستان و ایران در جلسه اقتصادی با حضور مسئولین مربوطه بررسی و تصمیم گیری شود.

وی با اظهار خرسندی از امکان انتقال کالا از طریق بندر شهید بهشتی چابهار به مقصد کراچی ابراز امیدواری کرد: با تقویت تعاملات دو کشور این روند تداوم داشته باشد.

سفیر پاکستان در ایران ادامه داد: تصمیماتی در خصوص گسترش همکاری های امداد و نجات دریایی گرفته و تفاهم نامه ای تهیه شده که به زودی بین دو کشور امضا می شود.

وی گفت: در راستای راه اندازی خط مسافری دریایی نیر رایزنی هایی انجام شده است و مراحل تصویب مقررات فی مابین را طی می کند که امیدواریم به زودی بین دو کشور امضا و عملیاتی شود.

بندر چابهار؛ هاب پیوند دهندۀ بنادر منطقه

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: تقویت پیوند کشورها و همکاری متقابل یکی از رسالت های بندر چابهار است، کشورهای مختلف بر اساس نیاز و منافع می توانند در این بندر بدون هیچ محدودیتی سرمایه گذاری و فعالیت کنند.

وی با اشاره به تقارب فرهنگی واجتماعی با کشورهای منطقه، اضافه کرد: تمامی بنادر کشور ایران مکمل یکدیگر هستند
این مقام مسئول با طرح پیشنهاد اجرایی سازی مفاد موافقتنامه خواهر خواندگی بین بنادر گوادر و چابهار، اضافه کرد: در صدد هستیم بندر چابهار نیز به عنوان هاب پیوند دهنده بنادر منطقه مطرح شود که در این خصوص نیز تا حد زیادی موفق بوده‌ایم.

وی، ایجاد مراکز مشترک جستجو، امداد و نجات دریایی بین سواحل غربی شهرستان چابهار و کشور پاکستان را در راستای ارتقای ایمنی تردد دریایی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات با کیفیت و کمیت بیشتر ضروری دانست.

آقایی با طرح پیشنهاد ایجاد تسهیلات لازم در زمینه توسعه گردشگری دریایی و جابه جایی مسافر دریایی بین بنادر گوادر و چابهار بر استفاده از ظرفیت‌های گردشگری تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران در سفر به چابهار از زیرساخت ها، اسکله ها، تجهیزات و فرآیند تخلیه کالای اساسی در طرح توسعه بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین