mana.ir

کد خبر: ۴۸۷۶۱ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۳

جایگاه دریا در برنامه ششم توسعه لحاظ شود

در آستانه تهیه برنامه ششم توسعه، باید تلاش کنیم دریا جایگاه خوبی در این برنامه داشته باشد.

جایگاه دریا در برنامه ششم توسعه لحاظ شودبه گزارش خبرنگار مانا وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گردهمایی فعالان صنایع دریایی ایران که روز گذشته در محل سازمان صنایع دریایی برگزار شد با بیان این مطلب گفت: در آستانه تهیه برنامه ششم توسعه باید تلاش کنیم دریا جایگاه خوبی در این برنامه که در حال تدوین داشته باشد.
سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در ادامه گفت: در گذشته صندوق حمایت از صنایع دریایی ایجاد شده بود اما ناخودآگاه و بر اساس عدم دقت در برنامه حذف شد این گونه موارد را می تون دوباره زنده کرد.
وی در ادامه گفت:دریائیان باید یکپارچگی و ارتباط شبکه ای خود را هر چه بیشتر گسترده کنند. اگر دریائیان به موضوع دریا نپردازند دیگران هم نخواهند پرداخت.
وی گفت: تاکنون نمایشگاه های خوبی از توانمندی های دریائیان ارائه شده است . با خودباوری ایجاد شد می بایست توانمندی ها را به یکدیگر پیوند داده و آنها را به شکل شبکه ای توسعه داد.
سردار وحیدی سپس به جایگاه دریا در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: دریا می تواند نقش بسیاری در اقتصاد مقاومتی ایفا کند. باید جایگاه و نقش اقتصاد مقاومتی در بخش دریایی تدوین شود و این کاری است که بیش از همه دریایی ها باید به آن بپردازند.
وی در ادامه با اشاره به لزوم تعریف سهم دریا در اقتصاد دانش بنیان تصریح کرد: فعالان دریایی باید به عنوان یک پیشرو در این حوزه عمل کنند.
وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما امروز در یک دوره از گذار ژئوپلتیک قرار گرفته ایم که دریا می تواند در این حوزه بسیار تعیین کننده و نقش آفرین باشد. دریاییان می توانند نقش بسیار مهم و خوبی در این خصوص ایفا کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین