mana.ir

کد خبر: ۴۸۲۴۴ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۰۶ تير ۱۳۹۳

افزایش ظرفیت بندر انزلی با اتمام طرح توسعه

با اتمام طرح توسعه بندر انزلی پهلوگیری کشتی های 12 تا 20 هزار تنی در این بندر امکان پذیر می شود.

افزایش ظرفیت بندر انزلی با اتمام طرح توسعه
فرهاد منتصرکوهساری در گفتگو با خبرنگار مانا در گیلان با برشمردن مزیتهای بندر انزلی ، فعالیتها و سرمایه گذاری های صورت گرفته در این بندر افزود: با اتمام طرح توسعه بندرانزلی و حوضچه جدید کشتی های تجاری 12 هزارتنی و کشتیهای سوختی 20 هزارتنی وارد بندر شده و در اسکله های جدید پهلو خواهند گرفت.
وی ادامه داد: برای اینکه محوطه لازم برای بارانداز داشته باشیم 52 هکتار از دریا را نیز استحصال کردیم و محوطه های بندرانزلی را به 115 هکتار افزایش دادیم .
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان همچنین از رشد تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی خبر داد و گفت: در سه ماه نخست امسال تعداد 25 فروند کشتی در بندر انزلی عملیات تخلیه و بارگیری را انجام دادند.
وی با اشاره به اینکه این میزان تخلیه و بارگیری کالا 15.2 درصد رشد داشته است، گفت: در این مدت 200 هزار تن کالا از بندرانزلی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 22 درصد رشد داشته است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان مقصد صادرات کالا را کشورهای حاشیه خزر مانند آذربایجان عنوان کرد و اظهار داشت: در سه ماه گذشته مجموعا 679 هزار تن کالا در بندر انزلی تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8.6 درصد رشد داشته است.
کوهساری واردات چوب را از مهم‌ترین اقدامات جابجایی کالا دانست و تصریح کرد: بندر انزلی در واردات چوب یکی از مهمترین عملیات تجاری را انجام می دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین