mana.ir

کد خبر: ۴۲۱۹۴ |
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۴ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۳

رکاب‌زنی در حمایت از لاک‌پشت‌های دریایی

مدیر موسسه ایده نو دوست‌دار هرمزگان،از اجرای پروژه رکاب‌زنی در حمایت از لاک‌پشت‌های دریایی خبر داد.

رکاب‌زنی در حمایت از لاک‌پشت‌های دریاییمریم اقبالی در گفتگو با مانا در بندرعباس،در تشریح این برنامه اظهار کرد: این پروژه با همکاری موسسه ایده‌نو دوست‌دار هرمزگان و عبدالرضا کوهپایه یکی از دوستداران طبیعت به انجام رسید.

وی با اشاره به اینکه این دوچرخه‌سوار پیش از این نیز در حمایت از محیط زیست رکاب‌زنی‌های متعدد داشته است، افزود: این دوستدار طبیعت مسافت شهرهای بندرعباس و جزیره قشم تا جنوب جزیره هنگام را برای حمایت از محیط زیست و لاک‌پشت‌های دریایی و خصوصا پوزه عقابی در جنوب کشور رکاب زد.

مدیر موسسه ایده‌نو دوست‌دار هرمزگان خاطرنشان کرد: این دوچرخه‌سوار در طول مسیر با جوامع محلی و همچنین گردشگران در خصوص اهمیت محیط زیست و خصوصا لاک‌پشت‌هایی گفتگو می‌کند.

اقبالی رساندن پیام به همه مردم برای حفاظت از طبیعت، محیط‌ زیست و شناسایی راه‎های مناسب برای کاهش آسیب به طبیعت را از دیگر اهداف این پروژه عنوان کرد و ادامه داد: کودکان و جوانان اصلی‌ترین جامعه هدف اجرای این طرح بوده است.

وی با اظهار اینکه در خلیج‌فارس چند گونه لاک‌پشت دریایی بومی و مهاجر زیست می‌کند، گفت: لاک‌پشت پوزه‌عقابی از گونه‌های در معرض انقراض است.

این فعال زیست‌محیطی همچنین از آغاز تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه‌عقابی در خلیج‌فارس خبر داد و تصریح کرد: سواحل جزایر خلیج‌فارس اصلی‌ترین محل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه‌عقابی است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت فصل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه‌عقابی در جزیره قشم، حفاظت و نگهداری تخم این گونه از جانوران سخت‌پوست به ویژه از سوی میهمانان جزیره قشم بسیار حائز اهمیت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین