mana.ir

کد خبر: ۴۲۱۶۳ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۳

راه اندازی کارخانه کشتی سازی بندر انزلی

کارخانه کشتی سازی شهدای هفتم آذر فعالیت خود را از امروز بطور رسمی آغاز کرد.

راه اندازی کارخانه کشتی سازی بندر انزلیبه گزارش خبرنگار مانا مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز به کار این کارخانه گفت: با توجه به کمبود شدید فضای مورد نیاز برای تعمیرات زیرآبی و نوسازی انواع کشتی در ساحل دریای خزر، در سال مدیریت جهادی اقدام به راه اندازی این کارخانه کردیم.
ˈ
محسن بهزادفر اظهار کرد: برای ساخت این کارخانه بیش از یکصد میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و از توان استادکاران و پیمانکاران مجرب نیز در این زمینه استفاده شده است.

وی ادامه داد: این کشتی سازی آمادگی دارد در زمینه نوسازی انواع کشتی و بازسازی و تعمیرات زیرآبی به دریانوردان و مالکان کشتی ها خدمات رسانی کند.

مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وجود تنها یک مجموعه تعمیرات کشتی در کل 900 کیلومتر ساحل خزر در ایران گفت: این کارخانه به تنهایی پاسخگوی نیازها نبود.

وی خاطرنشان کرد : ایجاد کارخانه کشتی سازی و تعمیرات کشتی علاوه بر افزایش ایمنی کشتی های ایرانی در دریای خزر، موجب صرفه جویی ارزی قابل توجهی برای کشور و اشتغالزایی در گیلان خواهد شد.

به گفته بهزادفر؛ این کارخانه در حال حاضر آمادگی پذیرش چهار فروند کشتی را دارد و زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه کار نیز در آن موجود است.

وی با تاکید بر اهمیت صنایع دریایی گفت: بانکها و بخش خصوصی باید جامعه دریانوردی را حمایت کنند تا این صنعت مهم جا بیفتد.

وی اظهار کرد: کارخانه کشتی سازی شهدای هفتم آذر انزلی توان ساخت کشتی های باری، تفریحی و حتی فایبر گلاس را در ابعاد مختلف دارد.

مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی(نداجا) ابراز امیدواری کرد، این کارخانه با مساعدت همه دستگاه های ذیربط، مراحل تکمیل و توسعه خود را همزمان با ارائه خدمات به متقاضیان سپری کند.
برچسب ها: کشتی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین