۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان تاکید کرد:

ضرورت ترسیم اساس و بینش گردشگری دریایی در هرمزگان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان از برگزاری کنفرانس بین‌المللی اقتصاد دریا پایه با رویکرد گردشگری دریایی ساحلی در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: برگزاری کنفرانس بین‌المللی اقتصاد دریا پایه با رویکرد گردشگری دریایی ساحلی می‌تواند اساس و بینش گردشگری دریایی را تدوین کند.
کد خبر: ۹۹۴۸۳

ضرورت ترسیم اساس و بینش گردشگری دریایی در هرمزگان

 


به گزارش خبرنگار مانا از هرمزگان، محمد محسنی در نشست با هیئت اجرایی دومین کنفرانس بین‌المللی اقتصاد دریا پایه با رویکرد گردشگری دریایی ساحلی با اشاره به مزیت‌های استان هرمزگان، اظهار کرد: مزیت غالب هرمزگان دریا است و این مسئله باید در اقتصاد استان نیز بیش از پیش نقش‌آفرین باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با بیان اینکه جایگاه هرمزگان در رنکینگ‌های جهانی با توجه به ظرفیت استان در حوزه دریا محور باید ارتقاء یابد، افزود: برگزاری کنفرانس بین‌المللی اقتصاد دریا پایه با رویکرد گردشگری دریایی ساحلی می‌تواند اساس و بینش گردشگری دریایی را تدوین کند.

وی با تأکید بر شناسایی ظرفیت‌های مغفول مانده دریا در استان، افزود: هر بخشی که روی داشته‌های علمی خود کار کند، قطعاً خطای کمتری خواهد داشت و مسیر رو به پیشرفت را در پیش می‌گیرد.

محسنی با اشاره به اینکه این اداره‌ کل از تمام ظرفیت خود برای برگزاری این رویداد استفاده می‌کند، بیان کرد: در پاییز سال جاری میزبان کشور قطر هستیم و نمایشگاه مشترک صنایع‌دستی در بندرعباس برگزار می‌شود، بر همین اساس می‌توان برای غنای گردهمایی و نمایشگاه، این دو رویداد را به یکدیگر متصل کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: این دو رویداد بین‌المللی علمی و فرهنگی می‌تواند تأثیر مثبتی بر جامعه داشته باشد و امیدوارم رویدادهای این‌چنینی و اقداماتی نظیر همکاری‌های علمی و فرهنگی، حوزه اقتصاد دریامحور را تقویت کند.

احمد باران‌زاده معاون پژوهش و فنّاوری دانشگاه هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی اقتصاد دریا پایه با رویکرد گردشگری دریایی ساحلی در آذرماه سال جاری افزود: با برگزاری این کنفرانس می‌خواهیم یک جنبه کاربردی و یک آورده علمی برای استان تهیه کنیم تا هرمزگان ظرفیت‌های خود را در زمینه دریا پایه بشناسد.

اضافه می‌شود، دومین کنفرانس بین‌المللی اقتصاد دریا پایه با رویکرد گردشگری دریایی ساحلی 28 و 29 آذرماه سال جاری با حضور وزرای گردشگری کشورهای منطقه و دارای تعامل مشترک برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار