۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵

پهلوگیری کشتی بزرگ کانتینری در مجتمع بندری پارس عسلویه

مدیر بنادر و دریانوردی عسلویه از پهلوگیری یکی از بزرگترین کشتی‌های کانتینری شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مجتمع بندری پارس در عسلویه خبر داد.
کد خبر: ۹۹۳۸۷

 

پهلوگیری کشتی بزرگ کانتینری در مجتمع بندری پارس در عسلویه

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، عمران مرادپورطیبی با اشاره به پهلوگیری یکی از بزرگترین کشتی‌های کانتینری چندسال اخیر در مجتمع بندری پارس اظهار کرد: طول این کشتی ۲۹۵ متر، عرض آن ۳۲ متر و دارای ظرفیت حمل کشتی چهار هزار و ۹۰۰ TEU محموله و کالای کانتینری است.

وی بیان کرد: با توجه به طول زیاد این شناور عملیات راهنمایی و پهلودهی با دقت بالا و با کمک سه فروند یدک‌کش ASD و توسط سر راهنمایان مجرب سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.

مرادپور طیبی با اشاره افزایش تردد کشتی‌های کانتینری در بنادر عسلویه، اظهار کرد: با توجه به ورود کشتی باشت به مجتمع بندری پارس شاخص تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر عسلویه از رشد مطلوبی برخوردار شده و در ۳ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین براساس ارزیابی‌ها تردد شناور‌های کانتینر‌بر، تانکری و خدماتی فراساحلی در بنادر شهرستان عسلویه در مقایسه با سه ماهه سال گذشته ۴.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار