۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸

امدادرسانی به خدمه شناور خارجی در آب‌های بندر عسلویه

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات امدادرسانی به سرنشینان ۲ شناور خدماتی و صیادی در آب‌های بندر عسلویه این استان با موفقیت پایان یافت.
کد خبر: ۹۹۲۴۱

امدادرسانی به خدمه شناور خارجی در آب‌های بندر عسلویه

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مصطفی حاجی رضایی با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی مراکز جستجو و نجات دریایی در نوار ساحلی استان بوشهر اظهار کرد: در دو عملیات خدمات‌رسانی به دریانوردان ارائه شد.

وی اضافه کرد: در عملیات نخست پس از اعلام اضطرار به مرکز فرعی جستجو و نجات بندر عسلویه مبنی بر بیماری یک نفر از خدمه شناور خدماتی باربادوس (کشوری جزیره‌ای در اقیانوس اطلس شمالی)، پس از هماهنگی‌های لازم شناور ناجی ۲۰ به موقعیت مدنظر اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور اعزامی پس از رسیدن به موقعیت اعلامی، فرد بیمار را به آمبولانس مستقر در اسکله عسلویه تحویل داد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در دومین اعلام اضطرار موتورلنجی صیادی مبنی بر بیماری یکی از خدمه، شناور ناجی در اسرع وقت به موقعیت اعلامی اعزام و پس از تحویل گرفتن فرد بیمار وی را به آمبولانس مستقر در اسکله تحویل داد.

حاجی رضایی اظهار کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با هر گونه اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس حاصل کنند.

وی افزود: همچنین انتظار می‌رود دریانوردان پیش از انجام هر سفر وضعیت جوی و دریایی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند و از دریاروی در شرایط نامساعد به طور جد اجتناب کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار