۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹

استقبال سرمایه‌گذاران از مجتمع بندری نگین بوشهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر مجتمع بندری نگین بوشهر را یکی از ظرفیت‌های مهم در عرصه تجارت دریایی و امور اقتصادی دانست و گفت: مجتمع بندری نگین نیز با توجه به ظرفیت فوق‌العاده آن مورد استقبال سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار دارد.
کد خبر: ۹۹۱۹۴

استقبال سرمایه‌گذاران از مجتمع بندری نگین بوشهر

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، علی باستین در نشست با مسئولان اقتصادی استان بوشهر با اشاره به افتتاح طرح‌های مهم بندری از جمله در مجتمع بندری نگین بوشهر، اظهار داشت: ظرفیت‌های بنادر استان بوشهر به ویژه مجتمع بندری نگین یکی از اصلی‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های صنعتی، خدماتی و صادراتی است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی مجتمع بندری نگین بوشهر، تصریح کرد: قوانین مزیت‌دار مناطق ویژه و آزاد و تنوع قراردادهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری نگین را بسیار جذاب کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر ضمن اشاره به پروژه‌های انجام شده و برنامه‌های تدوین شده برای توسعه بنادر استان بوشهر افزود: با توجه به ساحلی بودن استان بوشهر، بنادر می‌توانند به‌عنوان پیشران توسعه و پیشرفت منطقه عمل کنند، ازاین‌رو برنامه‌های متعددی برای توسعه، نوسازی، تجهیز و بهسازی بنادر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حال اجرا است و مجتمع بندری نگین بوشهر نیز با توجه به ظرفیت فوق‌العاده آن مورد استقبال سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

باستین ادامه داد: این مجتمع بندری با توجه به ظرفیت‌های آن در ابعاد گوناگون می‌تواند به اصلی‌ترین دروازه تأمین کالاهای مورد نیاز بوشهر و استان‌های مرکز کشور تبدیل شود.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای  ساخت سیلو و انبارهای لازم و تردد کشتی‌های مختلف از جمله شناورهای حامل نهاده‌های دامی به مجتمع بندری نگین، استان بوشهر به‌زودی به انبار و پشتیبان صنایع مختلف استان‌های همسایه تبدیل خواهد شد.

باستین ادامه داد: برای تضمین امنیت سرمایه‌گذاری و تشویق کارآفرینان، اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با انعقاد قراردادهای بلندمدت، اطمینان خاطر کافی را به متقاضیان خواهد داد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار