۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵

دریای خزر مواج شد

هواشناسی مازندران با اعلام هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از امروز شنبه تا صبح روز یکشنبه، ناامن اعلام کرده است.
کد خبر: ۹۹۱۷۵

دریای خزر مواج شد

 

به گزارش مانا، هواشناسی با اشاره به شمالی شدن جریان‌های جوی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، پیش‌بینی کرد که دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت دریایی ناامن می‌شود.

هواشناسی مازندران با بیان اینکه سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد اعلام کرد که بیشینه سرعت وزش باد گاهی تا ۲۲ متر بر ثانیه خواهد رسبد که این امر باعث شکل گیری امواج چهار متری می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر خطر غرق شدن قایق‌های سبک و تفریحی، اختلال در تردد شناورها در حوضچه بنادر، اختلال در فعالیت های بندری، احتمال غرق شدن شناورهای صید کیلکا و اختلال در تردد شناورهای نیمه سنگین را به همراه خواهد داشت.

در این اخطاریه علاوه بر مراقبت در تردد شناورها در حوضچه بنادر و مراقبت در سایر فعالیت های دریایی، تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، صید پره و کیلکا و همچنین فعالیت شناورهای متوسط ممنوع اعلام شده است.

در این اخطاریه به مسافران و علاقه‌مندان به دریا نیز توصیه شده است در طی این مدت از فعالیت‌های تفریحی و دریایی خودداری کنند.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار