۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۶

صدور هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزایش سرعت وزش باد در سواحل استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج خلیج فارس، هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل استان بوشهر صادر شد.
کد خبر: ۹۹۰۸۹

صدور هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل بوشهر

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر به صدور هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل استان بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: از اواخر هفته جاری تا پنجم خرداد هشدار دریایی سطح نارنجی در استان بوشهر صادر شده است.

وی با اشاره به وزش باد نسبتاً شدید تا شدید شمال غربی با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت در استان بوشهر گفت: افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا در خلیج فارس تا ۲.۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی در این شرایط آب و هوایی استان خبر داد و افزود: خطر غرق شدن شناور‌ها به ویژه قایق‌ها و شناور‌های سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تور‌های صیادی و خطر غرق شدن شناگران در این شرایط جوی وجود دارد.

شکوهی‌پور با تأکید بر خودداری از تردد‌های دریایی از جمله قایق‌های صیادی و تفریحی در سواحل و فرا‌ساحل استان بوشهر گفت: از شنا در نوار ساحلی استان بوشهر پرهیز شود، چون احتمال غرق شدن وجود دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار