۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۸

نجات ۲ سرنشین قایق صیادی در آب‌های محدوده جزیره خارگ

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: دو سرنشین قایق صیادی مفقود شده در آب‌های محدوده جزیره‌های خارگ و خارگو نجات یافتند.
کد خبر: ۹۹۰۳۸

نجات ۲ سرنشین قایق صیادی در آب‌های محدوده جزیره خارگ


به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مصطفی حاجی رضایی با اشاره به اعزام شناور امدادی در یافتن دو شناور صیادی مفقودی  اظهار کرد: پیرو اعلام اضطرار به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی خارگ مبنی بر سرگردانی قایقی صیادی در محدوده جزیره‌های خارگ و خارگو به دلیل تمام کردن بنزین، پس از هماهنگی‌های لازم شناور ناجی ۹ به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: قایق مضطر پیش از رسیدن ناجی، توسط یک فروند شناور محلی رویت شده و با رسیدن شناور ناجی سرنشینان قایق مضطر نجات یافتند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: دو صیاد نجات یافته و قایق مضطر با کمک شناور ناجی به جزیره خارگ انتقال داده شدند.

حاجی رضایی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌ها خلیج فارس تا پایان روز دوشنبه هفته آینده برای تردد‌های دریایی نامناسب است و در این مدت قایق‌های تفریحی و صیادی باید در مدت یاد شده از دریاروی اجتناب کنند.

وی تاکید کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با هر گونه شرایط اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۵۵۰ ارتباط بگیرند تا نسبت به امدادرسانی به آنان اقدام شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار